کد خبر: 917401 A

رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد ؛

رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان از دستگیری گردانندگان 2 پیج اینستاگرامی درج قیمت کاذب طلا و ارز در شهر ایلام خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی مهری اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با اخلالگران ارزی و در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت لینک‌های درج قیمت طلا و ارز در بستر فضای مجازی (اینستاگرام) که با درج قیمت‌های غیرواقعی و کاذب زمینه نوسانات والتهاب بازار را فراهم می آورند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و تخصصی مشخص کردند 2 پیج اینستاگرام با حدود 90 هزار عضو در زمینه درج قیمت کاذب سکه، طلا و ارز درسطح استان ایلام به صورت غیرقانونی فعالیت دارند.

رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان پلیس فتا و با هماهنگی مقام قضائی 2 نفر را در این زمینه دستگیر و متهمان در تحقیقات اولیه پلیسی و روبه رو شدن با ادله و مستندات به مدیریت پیج های مذکور  اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان بدون مجوز قانونی در زمینه درج قیمت طلا و ارز در فضای پیام رسان اینستاگرام فعالیت داشته اند،خاطرنشان کرد: متهمان به همراه پرونده جهت سیرمراحل قانونی و مطالبه به حق مردم  تحویل مرجع قضایی شدند.

سرهنگ مهری به شهروندان توصیه کرد با توجه به اینکه پیج‌های اینستاگرام منابع موثقی برای کسب اطلاع از قیمت‌ها نیست نکات لازم درباره حضور در شبکه‌های اجتماعی را رعایت کنند تا از افتادن در دام شیادان و سودجویان در امان باشند و در صورت برخورد با چنین افرادی در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس حاصل کنند.

ارز پلیس آگاهی ایلام طلا قیمت کاذب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر