کد خبر: 917347 A

بمنظور خدمات دهی بهتر به بیماران صورت گرفت؛

دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس بیمارستان حاج محمود حاج حیدر شهرستان لامرد (فارس) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، «محمد احمدی» رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد در آیین افتتاح این دستگاه، گفت: عملیات نصب این دستگاه در بخش تصویربرداری مرکز آموزشی درمانی حاج محمود حاج حیدر پایان یافت و امروز مورد  بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: دستگاه سی تی اسکن جدید، 16 اسلایس ساخت شرکت زیمنس آلمان و مجهز به آخرین فناوری های روز دنیا است که امکان عکسبرداری برای پرتوکاران و تشخیص برای پزشکان را بسیار آسان تر و مطلوب تر کرده است.

آیین افتتاح دستگاه سی تی اسکن

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد اظهار کرد: سرعت دستگاه جدید سه برابر دستگاه قدیم (دستگاه دو اسلایس) بوده که با قابلیت چندین برابری آماده  ارائه خدمات به بیماران است.

وی ادامه داد: تخت دستگاه جدید وزن 227 کیلو را متحمل می شود که این امکان در دستگاه دو اسلایس قدیم میسر نبود، همچنین دوربین تعبیه شده در دستگاه نیز امکان پایش بیمار حین عکسبرداری را برای کاربر آسان‌تر کرده و  قابلیت سه بعدی بودن این دستگاه یکی از مهمترین امکانات این دستگاه است.

احمدی با اشاره به روند تسریع شده در نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن در لامرد گفت: این دستگاه که در خوشبینانه ترین حالت، روندی شش ماهه را برای رسیدن به لامرد و نصب باید طی می کرد، ظرف فقط سه روز و مستقیما از فرودگاه امام ترخیص و به لامرد ارسال شد و عملیات نصب آنکه کمتر از ۱۰ روز برای اولین بار در لامرد طی دو روز انجام شد که در تسریع این عملیات ، وزیر اطلاعات و نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نقش بسزایی داشته اند.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر