کد خبر: 917255 A

رئیس شورای شهرستان مشهد مطرح کرد:

رئیس شورای شهرستان مشهد گفت: شورای پنجم یک شعار تحت عنوان شهر بدون گرسنه را اتخاذ کرد اما این رویکرد و شعار در صورتیکه اقدام جدی در راستای این نگرش و رویکرد انجام نشود، روی کاغذ باقی خواهد ماند، این مهم نیز حقیقتا در شان شهر علی ابن موسی الرضا(ع) نیست که گرسنه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، شهناز رمارم در نشست با کوروش باوندی شهردار منطقه 7 در محل توزیع اطعام ماندگار با شورای اجتماعی محلات منطقه مذکور در خصوص اقدامات دوره بحران کرونا گفت: در دوره بحران شیوع ویروس کرونا اگر تلاش و همت شبانه روزی نیروهای جهادی داوطلبی نبود امکان غلبه مهار این مشکل وجود نداشت.

وی با اشاره به عملکرد نهادهای اجتماعی و تسهیل گری در دوران بحران کرونا ادامه داد: تلاش‌ها و اقدامات شوراهای اجتماعی محلات، دفاتر تسهیل گری و معمتدین درایام بحران به کمک شهرداری آمدند و به حاصل این اتحاد و پای کاربودن اقدامات خوبی است که در خصوص مهار این بحران انجام شده است.

ریاست شورای شهرستان مشهد با بیان اینکه پویش اطعام ماندگار با مشارکت کمک مدیران شهری فعال است، تصریح کرد:  ما نیز با راه اندازی پویش اطعام ماندگار مانند سایرین برای خدمت‌رسانی و مهار آسیب‌های ناشی از شیوع این ویروس به نیازمندان و کارگران فصلی این پویش را به طور رسمی از 20 فروردین با کمک مدیران شهرداری که از جیب شخصی خود وجهی را به این پویش اهدا کردند آغاز کردیم.

وی ادامه داد:  اطعام ماندگار از شب نیمه شعبان 10هزار پرس غذا و سایر شب‌ها تا میانگین 1500 تا 5000 پرس غذای گرم همراه با پک بهداشتی توزیع کرده‌ایم.

رمارم ضمن تقدیر از همت نیروهای جهادی که در پویش‌های مردمی بصورت داوطلبانه حضور داشتند اظهار کرد: ما در پویش اطعام ماندگار که مدتی است از فعالیت آن می‌گذرد با کمک مدیران شهرداری و بالغ بر 40 نفر از اعضای شورای اسلامی شهرستان مشهد بی وقفه و بی بدیع بطور کاملا داوطلبانه و جهادی کمک کرده و حضور داشتند توانستیم این هدف خیر و کمک رسانی معیشتی را تا امروز به خوبی انجام دهیم.

رمارم با تاکید بر رویکرد شهر بدون گرسنه در شورای پنجم بیان کرد:شورای پنجم یک شعار تحت عنوان شهر بدون گرسنه را اتخاذ کرد اما این رویکرد و شعار در صورتیکه اقدام جدی در راستای این نگرش و رویکرد انجام نشود، روی کاغذ باقی خواهد ماند، این مهم نیز حقیقتا در شان شهر علی ابن موسی الرضا(ع) نیست که گرسنه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راه و در راستای مهار شهر بدون گرسنه باید مشارکت مردم را در کنار شهرداری، بسیج، سپاه، سازمان تبلیغات و... داشته باشیم، تا انشالله در افق 5 ساله آینده که آقا 20 سال پیش برای ما ترسیم کرده بودند بتوانیم در مشهد شاهد باشیم.

رمارم با اشاره به عملکرد شورای اجتماعی محلات و اقدامات این شورا عنوان کرد: به راستی که شورای اجتماعی محلات در این ایام اقدامات شایسته‌ای را به ثمر رساندند لذا؛ شاید  کشیدید و عملکرد شورای اجتماعی محلات به هر دلیلی از دید مدیران مغفول واقع شده باشد اما یقین بدانید که از دید درگاه تعالی مغفور واقع نخواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به آسیب‌ها و مشکلاتی که کرونا در جهان بوجود آورد بیان کرد: بحران کرونا نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا آسیب‌هایی را به همراه داشته است، بطور مثال مطابق آمار این بحران در آمریکا به نسبت جمعیت 300 میلیونی آن منجر به بیکاری 33 میلیون نفر شده است.

وی افزد: در کشور ما نیز این دغدغه و آسیب وجود دارد، بطوریکه یک چهارم جمعیت ما حدود 8 میلیون نفر در این ایام به آمار بیکاری افزوده شده است.

رمارم با تاکید بر رویکرد شورا مبنی کاهش آسیب در بحران کرونا و مدیریت به موقع جهت مقابله با این مهمان ناخوانده تصریح کرد: در شورای شهر از ابتدای شیوع کرونا و مشاهده ابتلا در مشهد 10 میلیارد جهت تهیه اقلام ضدعفونی معابر و وسایل بهداشتی نظیر ماسک و دستکش تصویب کردیم، لذا بلافاصله بعد از اینکه شاهد تلفات پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌های کشوربه دلیل کمبود تجهیزات پزشکی بودیم؛ بی درنگ 5 میلیارد تومان جهت تهیه و تجهیز امکانات پزشکی برای بیمارستان‌های مشهد نیز تصویب کردیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدام سریع و به موع ما حتی یک پزشک و حتی پرستار از کادر درمانی مشهد تلفات نداشتیم، این در حالی است که 150 نفر ازکادر درمان مبتلا شده بودند اما وجود امکانات و تجهیزات مانع از وقوع تلفات قهرمانان سلامت در مشهد شد.

این مقام مسئول در خصوص هزینه‌های بسته‌های معیشتی در ایام کرونا عنوان کرد: شهرداری نیز در ایام کرونا و وقوع آسیب‌ها و صدماتی که در راستای شیوع این ویروس به مشاغل و قشر آسیب پذیر جامعه متحمل شد 16 میلیارد تومان به منظور تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی تصویب کرد.

رمارم در پایان توسعه شهر مشهد را وابسته به اتحاد و همبستگی بین مدیران شهری عنوان کرد و افزود: شهر مشهد زمانی به معنای واقعی توسعه خواهد یافت که هدف و سخن تمامی مسئولین و مدیران نظیر سپاه، نماینده ولی فقیه، نماینده مجلس، آستان قدس، استاندار، فرماندارو... همه یکی و در راستای همدیگر اهداف توسعه را برنامه ریزی کنند.

بسیج پزشک شورای اسلامی مشهد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر