کد خبر: 917154 A

رئیس اداره دامپزشکی سنقروکلیایی خبر داد:

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سنقروکلیایی از کشف و معدوم سازی ۴۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی تاریخ مصرف گذشته از یک واحد قصابی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، محمد ایمانی سنجر اظهار داشت: در راستای بازرسی از مراکز فرآورده‌های خام دامی در سطح شهر سنقروکلیایی، امروز کارشناسان شبکه دامپزشکی مقدار ۴۰ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته از یک واحد قصابی را ضبط و امحاء کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سنقر و کلیایی با بیان اینکه اقدام فوق با هدف بازرسی فرآورده‌های خام دامی (قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، رستوران‌ها، تهیه غذاها و جگرکی ها و ...) از سوی اکیپ مشترک انجام شده است، گفت: از همشهریان خواهشمندم به برچسب‌ها (لیبل) روی لاشه‌ گوشت دام دقت لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: ضمنا توصیه می‌شود در زمان خرید گوشت قرمز حتما لیبل را روُیت بشود و تاریخ مصرف را که برای گوشت گوساله ۹۶ ساعت (چهار شبانه‌روز) و گوشت گوسفند و مرغ ۷۲ ساعت (سه شبانه‌روز) است، را چک کرده و قطعاً و حتماً از خرید گوشت تاریخ مصرف گذشته و بدون لیبل خودداری کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سنقروکلیایی به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و... در این شهرستان اشاره و اظهار داشت: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس 1512 و پل ارتباطی سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

غیر بهداشتی شهرستان سنقر کلیایی کشف وامحا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر