کد خبر: 916986 A

معاون جمعیت هلال احمر استان خبر داد:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از نجات یک زن ۸۰ ساله از منطقه صعب العبور زرین خانی در ارتفاعات طارم سفلی با اعزام بالگرد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حکمت الله هاشمی با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی با مرکز پیام جمعیت هلال احمر استان در خصوص مصدومیت یک زن ۸۰ ساله از اهالی روستای زرین خانی، بلافاصله  یک تیم ارزیاب و یک تیم کوهستان به منظور اعزام به محل حادثه فراخوان شدند.

وی افزود: تیم امداد و نجات هلال احمر استان با توجه به شرایط نامساعد جوی و نبود امکان پرواز بالگرد فوریت‌های پزشکی، بالگرد جمعیت هلال احمر به سختی به ارتفاعات طارم سفلی منطقه صعب العبور زرین خانی اعزام گردید و پس از چند ساعت کوهپیمایی برای انجام عملیات امداد و نجات وارد عمل شد.

هاشمی در تشریح این عملیات بیان کرد: با توجه به شدت جراحات وارده، اقداماتی از قبیل آتل بندی و سرم تراپی توسط نجاتگران تیم واکنش سریع و تیم پایگاه طارم سفلی انجام شد و پس از پیمایش مسیر طی شده و بازگشت به منطقه فرود بالگرد، مصدوم تحویل تیم امداد هوایی گردید و به بیمارستان ولایت قزوین منتقل شد.

وی گفت: در این عملیات ۶ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲ تیم با استفاده از یک دستگاه خودروی کمکدار و یک دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد در انجام عملیات همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشتند.

استان قزوین امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان کوهستان هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر