کد خبر: 916928 A

عضو شورای شهر تایباد مطرح کرد :

عضو شورای شهر تایباد گفت: همجواری با کشور افغانستان دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که اگر در مسیر درستی هدایت شود سبب توسعه اقتصادی می‌شود.

شیراحمد جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: در حال حاضر یکسری مشکلاتی در این منطقه وجود دارد که نیاز به بررسی و پیگیری است تا بتوان با رفع کردن آنها گامی موثر در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و هنری این شهرستان برداشت. 

وی با اشاره به اهم این مشکلات افزود: از ظرفیت مرز دوغارون باید برای مراودات فرهنگی و ورزشی با کشور افغانستان بهره‌مند شد، با این مراودات اتفاقات خوبی در فرهنگ و هنر و ورزش این شهرستان خواهد افتاد علاوه برآن این حوزه به کشورهای دیگر بیشتر معرفی خواهد شد. 

جهانی ضمن تقاضای پیگیری مشکلات از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای گروه مشورتی نماینده، بیان کرد: ملاقات با وزیر ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص برطرف کردن مشکلات این حوزه، همچنین ملاقات با مدیر کل آبفای استان جهت تأمین بودجه بابت تعویض لوله‌های فرسوده سطح شهر و افزایش خطوط انتقال آب در شهر نیاز به پیگیری دارد. 

وی در ادامه اعلام کرد: ملاقات با وزیر اقتصاد جهت ورود ادوات از قبیل لودر، بولدوزر، کمپرسی، گریدر و فنیشر بابت آسفالت برای شهرداری تایباد با عمر پنج سال از دیگر مشکلاتی است که نیازمند بررسی توسط نماینده مردم می‌باشد. 

این عضو شورای شهر تایباد بیان کرد: مشارکت و تحویل زمین جهت سرمایه گذاری شهرداری تایباد در منطقه ویژه جهت درآمد پایدار، زمین جهت احداث اداره محیط زیست شهرستان،  زمین جهت نصب و جابجایی وسایل اندازه‌گیری هواشناسی تایباد از منابع طبیعی در اطراف شهر و تامین زمین جهت احداث ساختمان درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی از دیگر مشکلاتی است که نیازمند پیگیری در این منطقه مرزی بشمار می‌رود. 

جهانی اظهار کرد: همچنین در جلسه مشترکی که با مدیرکل راه و شهرسازی استان با حضور فرماندار شهرستان، شهردار و شورای شهر تایباد در مشهد برگزار شد مشکلات این شهرداری مطرح شد که امید است پیگیری شود.

دوغارون تایباد جهش تولید توسعه اقتصاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر