کد خبر: 916902 A

معصومه ابتکار:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با قدردانی از توجه ویژه استاندار البرز در انتصاب بانوان در مسند مدیریتی، گفت: رعایت عدالت جنسیتی و ایجاد فرصت‌های برابر زنان و مردان در جامعه طبق شاخص‌های عدالت جنسیتی و سند ارتقای جایگاه زنان و خانواده، ضروری است.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار پیش از ظهر پنجشنبه در جریان برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی استان البرز در ارتباطی ویدئویی درباره سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با قدردانی از توجه ویژه نماینده عالی دولت در البرز به حوزه زنان و خانواده استان گفت: با عنایت استاندار، البرز حائز رتبه پنجم کشور در انتصاب بانوان است.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه استان البرز بتواند به شاخص ۳۰ درصدی انتصاب مدیران زن دست پیدا کند، گفت: استان البرز نیازمند توجه ملی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اهمیت سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، گفت: این سند بر اساس مشکلات و بحران‌های هر استان، تدوین شده و برای اجرای این سند نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، انجمن‌ها و تشکل‌ها هستیم.

وی هدف اصلی اجرای این سند را تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه، سیاست‌های ابلاغی ریاست جمهوری و تحقق عدالت جنسیتی دانست و گفت: عدالت جنسیتی تکلیف قانون برنامه ششم توسعه است و مبنای آن تفکر قرآنی و نشأت گرفته از نگاه دینی ما است.

ابتکار با تاکید بر ضرورت عدالت جنسیتی و فرصت‌های برابر زنان و مردان در جامعه طبق شاخص‌های عدالت جنسیتی و سند ارتقای جایگاه زنان و خانواده سال ۹۶ که به استان‌ها ابلاغ شده است، اذعان داشت: توجه به تعداد بانوان فارغ التحصیل بیکار، تحکیم خانواده و اشتغال بانوان از دیگر مسائل مهم این سند است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری، گفت: با همکاری جهاد کشاورزی بحث آموزش، تولید و ترویج محصولات سالم و استاندارد برای توان‌افزایی جوامع روستایی دنبال شده است، در مجموع ۳۰۰ نفر در استان البرز این آموزش‌ها را دیده اند.

به گفته ابتکار در پنج مرکز جهاد کشاورزی استان البرز بحث توانمند سازی زنان در زنجیره پرورش گیاهان دارویی دنبال شده است.

وی اضافه کرد: ترویج بومگردی در ۱۶۰ روستای منتخب با محوریت کار و اشتغال بانوان با کمک وزارت میراث فرهنگی دنبال شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به حمایت از تعاونی‌های زنان، گفت: دو تعاونی در استان البرز انتخاب شده است.

ابتکار درباره گفتگوی ملی خانواده، افزود: طی دو سال گذشته دو تعاونی در استان البرز این مهم را دنبال و اجرا کرده اند که هدف آن توجه به مهارت‌های ارتباطی است.

به گفته ابتکار تاکنون ۵۰ هزار مورد تسهیلات بانکی به زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته که دریافت شده است در این خصوص سهم استان البرز هزار و ۵۰۰ مورد بوده است.

وی با اشاره به طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی جوامع محلی آسیب دیده که در ۹۵۰ نقطه کشور انجام شده است، گفت: در البرز نیز ۹۷ طرح اجرا شده است.

استان البرز معصومه ابتكار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر