کد خبر: 916893 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان:

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید فطر در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا خزائلی  روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان  مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقمندان و بازدیدکنندگان باشند.

وی اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازدید از قلعه حسن صباح و حضور در منطقه گردشگری دریاچه اوان همچنان ممنوع است و ارئه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود.

این مسئول افزود: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها و هتل آپارتمان‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران خواهند بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با بیان اینکه سلامت گردشگران و هم استانی‌ها در اولویت قرار دارد،یادآور شد: امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری استان باشیم.

فعالیت تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی قزوین پس از شیوع کرونا در اوایل اسفند ماه به حالت تعطیل درآمده بود.

استان قزوین تعطیلات عید فطر گردشگری و صنایع دستی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر