کد خبر: 916865 A

با حضور معاون رئیس‌جمهور صورت گرفت؛

در ویدیو کنفرانسی از سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده آذربایجان غربی با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معصومه ابتکار در این ویدیو کنفرانس با بیان اینکه این سند برای بانوان و خانواده‌های آذربایجان غربی برکاتی به دنبال دارد، اظهار داشت: عدالت از بدو تولد انقلاب تاکنون یکی از آرمان‌های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و مردم بوده است از این رو تمامی برنامه‌ها باید در حول این موضوع باشد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه عدالت ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را شامل می‌شود، افزود: عدالت تنها به تعداد اندکی ختم نشده و عدالت جنسیتی یکی از مواردی است که در قرآن کریم نیز چندین بار به آن اشاره شده است.

وی ضمن ابراز امیدواری برای پیاده سازی عدالت جنسیتی عنوان کرد: تحولات آذربایجان غربی در برخی حوزه‌ها همچون آموزشی، اقتصادی و کشاورزی مثبت بوده و جای امیدواری دارد.

ابتکار با بیان اینکه این سند تنها دولتی نیست، خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها مشارکت بخش‌های خصوصی و غیردولتی را نیاز داریم تا بتوان از سرمایه عظیم انسانی موجو در استان نهایت استفاده را برد.

وی پای کار بودن تمامی دستگاه‌های اجرایی برای به نتیجه رسیدن این سند را خواستار شد و افزود: تعامل سازنده و ارتباط خوب با سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نتایج مثبتی داشته است که از این میان می‌توان به طرح تولید محصولات سالم کشاورزی و برندسازی آن‌ها و تولید گیاهان دارویی توسط زنان روستایی اشاره کرد.

 معاون رئیس جمهور تشریح کرد: تاکنون یک هزار و 360 نفر در بخش‌های مختلف آذربایجان غربی موفق به دریافت تسهیلات بانکی مختص زنان سرپرست خانوار شده‌اند.

به گزارش ایلنا، در حاشیه رونمایی از این سند، موافقت نامه فاز سوم طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی نیز به امضای معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان غربی رسید.

آذربایجان غربی تسهیلات بانکی خانواده زنان معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر