کد خبر: 916848 A

معاون استانداری البرز تاکید کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اعلام ابقاء شهردار فردیس گفت: در صورت اصرار شورا بر مصوبات و مخالفت هیات تطبیق فرمانداری موضوع می بایست به هیات حل اختلاف استان اعلام شود و تا حصول نتیجه مذکور نباید در امور شهر و خدمت رسانی به مردم خللی ایجاد شود.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور با اشاره به موضوعات اخیر شورای شهر و شهرداری فردیس، افزود: محمد خسروزاده شهردار فردیس در سه چهار ماه گذشته و برابر انتخاب قانونی اکثریت اعضای محترم شورای شهر فردیس به سمت شهردار انتخاب شد و 4 ماه زمان بسیار کمی برای رصد و ارزیابی پست های مدیریتی آن هم در شهر بزرگ فردیس است. 

وی ادامه داد: در چند ماه اخیر تمام دنیا و به‌ تبع آن کشور و استان ما درگیر بیماری کرونا بوده و تمام مدیران استان از جمله شهردار فردیس بیشتر وقت خود را در راه مبارزه و کنترل بیماری صرف کرده و در این زمینه فعالیت های بسیار خوبی داشته و تاثیر گذاری مطلوبی در راستای مدیریت و کاهش بیماری شهرستان اعمال کرد.

درویش پور گفت: معتقدیم که شورای شهر نهادی قانونی و برآمده از درون مردم بوده و در تصمیمات ، وظایف و کارکرد آن نباید هیچگونه دخالتی صورت پذیرد.

وی افزود: در انتخاب محمد خسروزاده هیچ دخالتی از سوی مدیریت عالی استان انجام نشده  و وی با رای بالایی توسط همین شورا انتخاب، و پس از سیر مراحل قانونی حکم ایشان توسط وزیر محترم کشور صادر شد.

معاون استاندار البرز اضافه کرد: ثبات مدیریتی برای پیشبرد امور مردم برای استان و فراهم کردن بستر خدمت رسانی شهر بسیار حائز اهمیت بوده  و نباید با تغییرات مداوم در مدیریت شهری مثل فردیس با شرایط ویژه در مسیر خدمت رسانی به مردم اختلال ایجاد شود.

وی گفت: تصمیم شورای محترم فردیس در خصوص برکناری شهردار بدلیل عدم سکونت، توسط فرمانداری فردیس و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بررسی  و آن را مغایر با قوانین شناخته و موضوع را به اعضای شورا نیز منعکس نمودند.

درویش پور افزود: در صورت اصرار شورا بر مصوبات و مخالفت هیات تطبیق فرمانداری موضوع می بایست از طریق فرمانداری به هیئت حل اختلاف استان که تنها مرجع یگانه برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم نهایی در آن خصوص است اعلام شود و تا اعلام نظر هیئت مذکور نباید در امور شهر و خدمت رسانی به مردم خللی ایجاد شود. 

وی عنوان کرد: بنابراین قانونا شهردار (محمد خسرو زاده) باید به مسئولیت خود در مدیریت شهر فردیس تا تصمیم گیری نهایی موضوع در هیات حل اختلاف ادامه داده و با تمام توان امور شهر را به پیش ببرد.

این مسئول گفت: امیدوارم اعضای محترم شورای اسلامی فردیس نیز که دغدغه خدمت به مردم را دارند با خویشتن داری و تمکین به قانون فضا را برای خدمت رسانی مضاعف و هرچه مطلوبتر به همشهریان بزرگوار و نجیب فردیس فراهم کنند.

وی افزود: در پایان لازم می‌دانم بار دیگر حمایت مدیریت استان را همانند گذشته از شورای شهر ، شهردار ، مدیران و تمام کارکنان خدوم مجموعه مدیریت شهری فردیس که برای عمران، آبادانی و آرامش مردم تلاش می‌کنند اعلام کنم.

شهردار فردیس معاون استانداری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر