کد خبر: 916821 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: هنرمندان تبریزی همنوا با تمامی آزادیخواهان جهان انزجار خود را از رژیم کودک کش اسرائیل با تولید آثار هنری نشان می دهند.

سیدمحمدحسین بلاغی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس اظهار کرد: همه ساله این روز توسط مسلمان و آزادیخواهان جهان گرامی داشته می‌شود و هر سال بر شکوه و عظمت آن هم افزوده شده است.

وی افزود: باید تلاش کرد تا از ظرفیت جهان اسلام و آزادیخواهان جهان برای آزادی قدس و فلسطین استفاده کرد و مراقب باشیم تا اهمیت این مسئله فراموش نشود.

وی ادامه داد: باید مردم جهان نسبت به این مسئله آگاهی و شناخت بیشتری پیدا کرده و پای کار بیایند که این مهم، توسط ابزاری به نام هنر امکان پذیر است.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به تاثیری که گرامیداشت روز قدس در جهان گذاشته بیان کرد: امروز انسان‌های زیادی در سطح جهان برای آزادی قدس و فلسطین در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کنند که هنرمندان تبریزی نیز همنوا با تمامی آزادی خواهان جهان انزجار خود را از رژیم کودک‌کش اسرائیل با تولید آثار هنری نشان می دهند.
                                               ویژه برنامه مجازی حوزه هنری استان به مناسبت روز قدس

بلاغی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: در این شرایط به جهت حفظ سلامت عموم جامعه امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس وجود ندارد اما با این حال حوزه هنری استان به صورت مجازی ویژه برنامه های مختلفی را برگزار می کند.

وی با اشاره به ویژه برنامه های حوزه هنری آذربایجان شرقی به مناسبت نکوداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: برگزاری آیین شب خاطره ۲۱ با عنوان «الی بیت القدس» به مناسبت روز قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می شود.

وی در ادامه به برنامه های واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اشاره کرد و گفت: تولید و انتشار مجموعه پوسترهای روز قدس توسط هنرمندان استان و برگزاری گالری مجازی از مجموعه آثار کارگاه بین‌المللی گرافیک عوده القرن از دیگر برنامه حوزه هنری استان در روز قدس است..

وی همچنین به برگزاری پویش شعر و متن ادبی فلسطین آزاد اشاره کرد و گفت: همزمان با سراسر کشور، پویش «فلسطین آزاد» به منظور پاسداشت سال‌ها مبارزه و شهادت مردم مظلوم فلسطین برای رهایی قدس شریف از چنگ اسرائیل غاصب به همت جمعی از شاعران و نویسندگان راه‌اندازی شده است که در این پویش، شاعران آذربایجان‌شرقی آثار ادبی خود را به «زبان‌های ترکی و فارسی» در قالب «ویدیو سلفی» تولید کرده و در فضای مجازی منتشر می کنند.

وی همچنین به برپایی پویش استانی تغییر عکس پروفایل «به روز فتح» اثر مهدی هادی اشاره کرد.

جامعه جهان روز قدس سلامت حوزه هنری آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر