کد خبر: 916773 A

معاون وزیر صمت عنوان کرد:

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به خام فروشی مواد معدنی افزود: خام فروشی مواد معدنی در کشور و در استان فارس در حال کنترل بوده و بر اساس قوانین توانسته ایم با استفاده از ظرفیت های استان و کشور به دهمین تولید کننده آلومینیوم در جهان تبدیل شویم.

به گزارش ایلنا، داریوش اسماعیلی در جمع فعالان معادن فارس بیان کرد:  استان کرمان دارای ظرفیت های مختلفی در زمینه تولید سنگ های تزئینی دارد و اگر سرمایه گذاران به دنبال ایجاد ارزش افزوده در این بخش هستند باید با برنامه ریزی نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در فارس اقدام کنند.

به گفته وی فارس در تولید سنگ های تزئینی جایگاه تأثیرگذاری در کشور دارد.

وی افزود: یکی از سیاست های وزارتخانه این است که نسبت به ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف بخصوص سنگ های تزئینی اقدام کند از این رو در تلاش است تا نسبت به جذب سرمایه گذار در این بخش اقدام کند.

اسماعیلی در خصوص سیاست های کلان وزارت صمت نیز اظهار کرد: اولین سیاست گذاری ارائه اختیارات به مراکز استان ها است که این مهم در حال برنامه ریزی است و در تلاش هستیم تا با توجه به اجرای مقررات نسبت به تخصیص این اختیارات به مراکز استان ها اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: اختیاراتی که قرار است به مراکز استان ها اختصاص داده شود در حال احیا شدن بوده و قرار است این اختیارات به زودی ابلاغ شود.

معاون وزیر صمت افزود: طرح کاداستر یا هوشمند سازی اراضی مورد بهره برداری قرار گرفته پیشتر در کشور اجرا شد که این طرح تنها ١۵ درصد از ظرفیت آن در کشور مورد استفاده قرار گرفت و مقرر شده تا به زودی نسبت به افزایش سهم این طرح در کشور اقدامات بنیادینی انجام شود.

اسماعیلی افزود: بخشنامه های مختلف نه تنها برای بهره برداران بلکه برای وزارتخانه نیز مشکل ایجاد کرده است و از ابتدای امسال کارگروه مجزایی نسبت به بررسی بخشنامه های مختلف اقدام کرده است تا بتوان نسبت به کوچک کردن بخشنامه ها اقدامات لازم انجام شود.

وی ادامه داد: تبدیل ارزش افزوده مواد معدنی  در کشور و برطرف کردن نیاز صنایع داخلی از جمله سیاست گذاری های داخلی وزارتخانه صمت است.

معاون وزیر صمت خبر از اختصاص سه هزار میلیارد تسهیلات به بخش معدن در راستای حمایت از این بخش داد.

استان فارس استفاده از ظرفیت جهان معدن وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر