کد خبر: 916583 A

با امضای تفاهم نامه‌ای انجام شد؛

تفاهم نامه همکاری مابین مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری صدرتامین وابسته به شستا امضا شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی تاصیکو؛ غلام رضا سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در مراسم تفاهم نامه همکاری مابین مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری صدرتامین وابسته به شستا، گفت: عمق اکتشافات در ایران بسیار کمتر از نرم‌های جهانی است. همچنین روش های نوینی در اکتشاف دور برد و ... در دنیا توسعه یافته که امکان به‌کار گیری آنها در پروژه‌های اکتشافی داخلی وجود دارد.

وی ادامه داد: موضوع اصلی در بخش معدن و صنایع معدنی ایران مسئله فناوری است بر همین اساس شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین راهبرد کلان توسعه فناوری نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده و نسبت به ایجاد اکو سیستم نوآوری با محوریت شتاب‌دهنده تخصصی معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته اقدام کرده است.

سلیمانی خاطر نشان کرد: باهدف بهبود مستمر و رفع عارضه های موجود در شرکت های فرعی هلدینگ ضمن آموزش فرایند عارضه یابی و تربیت سفیران نوآوری، مشکلات و عارضه های شرکت‌ها شناسایی و با بکار گیری ظرفیت‌های اکو سیستم نوآوری کشور برای آنها راه حل‌های علمی و فنی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: موضوع نهضت ملی بومی سازی با هدف جلوگیری خروج ارز از کشور و کمک به رونق واحد های تولیدی داخلی در شرکت های فرعی هلدینگ در حال پیگیری است.

مدیرعامل تاصیکو بیان داشت: افزایش ظرفیت تولید و توسعه محصولات با هدف افزایش سود آوری برای سهام داران و ذینفعان مورد تاکید هلدینگ بوده و بر همین اساس طرح‌های متعدد توسعه‌ای در شرکت های فرعی در حال انجام است که اکثر آنها تا پایان سال 1399 به بهره‌برداری می رسد.

در ادامه این مراسم سیروس وطن‌خواه مقدم، رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گفت: این مرکز با هدف کمک به رفع مسائل تکنولوژیکی در کشور تشکیل شده تا ضمن بهره‌برداری از ظرفیت‌های  بین‌المللی در کشور‌های روسیه، چین، هند و اتریش به ارتقاء و توسعه فناوری در کشور کمک کند.

وی ادامه داد: دفاتر منطقه ای این مرکز با هدف شناسایی و جذب فناوری به بنگاه های تولیدی داخل کشور آمادگی دارند تا به عنوان پل ارتباطی فی مابین طرف های داخلی و خارجی اقدام کنند.

وی گفت: این مرکز آمادگی دارد تا همکاری‌های خود را با صدر تامین گسترش دهد و برای شروع این همکاری موضوعاتی مانند توسعه صنایع پایین دستی مس، تولید و فرآوری منیزیم و فرآوری انواع نمک‌های معدنی می تواند در دستور کار قرار گیرد.

 

ایران روسیه ریاست جمهوری سرمایه گذاری افزایش ظرفیت تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر