کد خبر: 916540 A

وزیر ارتباطات خبر داد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با حضور آقای جهانگیری این هفته هزار و ۵۰۰ روستا به شبکه ملی ارتباط و اینترنت متصل شدند.

به گزارش ایلنا، اذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت، از اتصال هزار و ۵۰۰ روستا به شبکه ملی ارتباط و اینترنت خبر داد.

جهرمی افزود: با تصمیم گیری صورت گرفته زمان استفاده از سایت‌های آموزشی برخط برای دانشجویان و استادان تمدید شد که به صورت رایگان تا پایان خرداد خدمات ارائه دهد.

وی گفت: طبق برآورد دیشب سازمان تنظیم مقررات حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای استفاده از فضای آموزشی به استادان و دانشجویان خدمات رایگان داده شده است.

وزیر ارتباطات افزود: با توجه به درخواست وزارت علوم زمان استفاده از این خدمات تا یک ماه دیگر (پایان خرداد) تمدید شد تا دانشجویان و استادان در شرایط فراگیری کرونا بتوانند در سلامت از آموزش الکترونیک استفاده کنند و کارهایشان را انجام دهند.

آذری جهرمی گفت: در حوزه دانش آموزی هم با حضور آقای جهانگیری این هفته هزار و ۵۰۰ روستا به شبکه ملی ارتباط و اینترنت متصل شد.

وی افزود: کار‌های نهایی مربوط به هزار روستای دیگر هم انجام شده است که تا دو هفته آینده آنها هم به این شبکه متصل می‌شوند و زیرساخت مناسب برای مناطق روستایی و دسترسی شان به آموزش و سلامت الکترونیک فراهم می‌شود تا بتوانند خدمات ارائه کنند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت دولت روستا جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر