کد خبر: 916332 A

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای استان :

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان گفت: نماز عید فطر به صورت متمرکز در مُصلاها و جاهایی که امکان تجمع در آنها وجود دارد، برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت‌الله غلامی در حاشیه سی و چهارمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: این تصمیم با هدف تمرکززدایی و فاصله‌گذاری اجتماعی گرفته شده است.

وی تاکید کرد: البته شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همراه داشتن مُهر و لوازم شخصی و همچنین داشتن ماسک و دستکش، حتی‌المقدور بکوشند وجوه فطریه و کفارات خود را به‌منظور جلوگیری از انتقال و دست به دست شدن اسکناس، بصورت الکترونیکی بپردازند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: امسال با توجه به شرایط ویژه بیماری کرونا، راهپیمایی روز جهانی قدس بصورت پیاده، موتوری یا خودرویی آن برگزار نمی‌شود و آحاد مردم به استماع سخنان رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۲ روز جمعه دوم خرداد ماه دعوت می‌شوند.

وی با اشاره به وضعیت هشدار استان خوزستان افزود: در جلسه امروز ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا قرار شد ایستگاه‌های کنترل و بازرسی در محورهای جنوبی و منتهی به خوزستان و استان‌های جنوبی فعال شود و در زمان حاضر ایستگاه پایش در محور الیگودرز به اصفهان فعال شده است.

غلامی گفت: همچنین کنترل‌های ویژه در ورودی فولادشهر، ویلاشهر، فولادشهر و بهارستان با توجه به اینکه این شهرها جمعیت قابل توجهی از خوزستانی‌های مقیم اصفهان را به خود اختصاص داده‌اند و امکان حضور مسافران و میهمانان خوزستانی در آنها وجود دارد، برقرار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین مسافران ورودی استان‌های جنوبی به اصفهان در پایانه‌های استان با مسوولیت بهداشت و درمان، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، غربالگری خواهند شد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به آغاز فعالیت رستوران‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت خود افزود: چیدمان پذیرایی در این رستوران‌ها باید متناسب با شرایط فاصله‌گذاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باشد و عرضه کنندگان فست‌فودها نیز در صورت رعایت این شرایط می‌توانند نسبت به بازگشایی اماکن خود اقدام کنند و در صورت نداشتن فضای کافی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، به شکل بیرون‌بر اقدام به فعالیت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: درباره دایر بودن یا نبودن تفرجگاه‌های شهرستانی با هماهنگی فرمانداری‌ها و مراکز شبکه بهداشت بر حسب مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

غلامی ادامه داد: تمرینات تیم‌های لیگ، بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت ورزشگاه‌ها و رشته‌های انفرادی ورزشی گفت: باشگاهای بدنسازی و ورزش‌های جمعی همچنان تعطیل خواهند بود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به وجود ظرفیت کافی حمل و نقل شهری افزود: قطار شهری کماکان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود و در صورتی که حجم سفرهای درون شهری بیش از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی، تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی شد، مترو بازگشایی می‌شود.

وی اضافه کرد: به لحاظ حساسیت آرامستان‌های کاشان، آران و بیدگل و اصفهان، در روز عید فطر این مراکز تعطیل خواهند بود و همچنین فعالیت مراکز گلابگیری در کاشان، قمصر، نیاسر در تعطیلات عید فطر ممنوع است.

غلامی گفت: مراکز تفریحی شهرداری اصفهان جز باغ خزندگان، باغ پرندگان و آکواریوم که فضای محدودی دارند، امکان بازگشایی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز در گزارش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد در زمان حاضر چهار شهرستان اردستان، بویین میاندشت، خور و گلپایگان در استان در وضعیت سفید قرار دارند و این نشان می‌دهد که مردم همچنان باید مراقبت‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.

 

اصفهان نماز عید فطر بیماری کرونا ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر