کد خبر: 916221 A

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: الگوی کشت برای ۶۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی که تحت پوشش شبکه آبرسانی دشت قزوین هستند، تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مجید اسماعیلی در خصوص تهیه الگوی کشت برای اراضی کشاورزی قزوین، اظهار کرد: به همین منظور نوع محصول و میزان برداشت آب های زیرزمینی و سطحی در این اراضی تعیین و مشخص شده است.

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان افزود: تعیین الگوی کشت برای این دسته از اراضی کشاورزی قزوین در راستای اجرای سیاست های سازگاری با کم آبی بوده است.

اسماعیلی بیان کرد: علاوه بر الگوی کشت یاد شده در خصوص اراضی تحت پوشش شبکه آبرسانی دشت قزوین، الگوی کشت برای اراضی دیم نیز تدوین و تهیه شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر برش های استانی الگوی کشت، وزارت جهاد کشاورزی نیز سالانه الگوی کشت متناسب با وضعیت استان ها را به آنها ابلاغ می کند که این سیاست ها پس از دریافت، از سوی جهاد کشاورزی استان در سه برش شهرستانی، مراکز خدمات جهاد کشاورزی و پهنه های روستایی پیاده می شود.

این مسئول عنوان کرد: سیاست های وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت غذایی و رشد تولید محصولات بدون توسعه کشت با اتکا به روش های بهره وری است.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

 

پوشش جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی الگوی کشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر