کد خبر: 916196 A

رئیس پلیس فتا استان قزوین:

رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: شهروندان قزوینی مراقب کلاهبرداری با ترفند دریافت کمک‌های خیرخواهانه و جمع‌آوری فطریه در فضای مجازی باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سرهنگ  محمد علی فرهودی اظهار کرد: شهروندان چنانچه قصد دارند فطریه و کفاره روزه خود را در بستر فضای مجازی یا از طریق مؤسسات خیریه معتبر در این حوزه پرداخت کنند باید نسبت به اصالت آنها اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به پرداخت وجه کنند.

وی ادامه داد : امروزه سو استفاده کنندگان با تبلیغات کاذب در فضای مجازی سعی در جلب اعتماد کاربران فضای مجازی را دارند تا از حساب‌های آنها برداشت غیر مجاز کنند.

رئیس پلیس فتا استان افزود: در چنین شرایطی متأسفانه افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به مؤسسات خیریه و قرار دادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

سرهنگ فرهودی تاکید کرد: هموطنان برای هرگونه پرداخت فطریه و کفاره، فقط از طریق نهادهای ذی صلاح که توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی اعلام شده، اقدام و از پرداخت‌های اینترنتی در این گونه صفحات خودداری کنند.

این مسئول ادامه داد: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

رئیس پلیس فتا استان خاطر نشان کرد: کاربران هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی خود، به آدرس سایت و درگاه بانک مورد نظر دقت و توجه داشته باشند که باhttps آغازشود.

 فرهودی خاطر نشان کرد: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع آو‌ری فطریه و زکات، موضوع را به پلیس فتا استان به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

 

 

استان قزوین رئیس پلیس فتا فضای مجازی تبلیغات کاذب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر