کد خبر: 915822 A

شهردار سمنان عنوان کرد:

شهردار سمنان گفت: یکی از مباحث مهم عمران شهری در این دوره مدیریت شهری توجه ویژه به بافت های ناکارامد شهری و حفظ و احیای بافت تاریخی سمنان است که منجر به افزایش کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان می شود.

به گزارش ایلنا، سید محمد ناظم رضوی اضافه کرد: تلاش مجموعه شهرداری سمنان این است تا با زمان بندی دقیق به اقدامات سرعت بیشتری داده تا پروژه ها را طبق برنامه ریزی انجام شده ، به بهره برداری برسانیم.
 
شهردار سمنان به مهمترین پروژه های شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت : پروژه های زیادی از سوی شهرداری در حال انجام است که مهمترین آنها شامل احداث کوشک خانواده فدک (باغ ایرانی)، بلوار فدک، احداث پل روگذر خیرآباد ، مرمت خانه پورحسینی‌ها ، بهسازی باغ راه‌ها ، مرمت خانه بهمن (موزه آب)، مرمت خانه طالب بیدختی ها ، مرمت خانه خطیبی ها، ایجاد بوستان مسافر و بوستان زائر ، باغ گردشگری خانواده ، پارک هوشمند کودک ، بهسازی شهربازی سیمرغ ، ایجاد مرکز تخصصی کودک و خانواده در بوستان سیمرغ و احداث پارک بانوان می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون روند اجرایی این پروژه ها شتاب خوبی داشته به طوری که برخی آماده بهره‌برداری و برخی دیگر نیز امیدواریم طبق برنامه زمان بندی بتواند ظرف چند ماه آینده به بهره برداری برسند.

ناظم رضوی همچنین ادامه داد : شهرداری سمنان توسعه فضای سبز در قالب های مختلف از جمله باغ راه ها واحیاء باغ های قدیمی را در دستور کار قرار داده است طیف وسیعی از باغ‌های شهر در چند دهه اخیر با تغییر کاربری مواجه شده و موارد استفاده جدیدی یافته‌اند ولی با مشارکت و همراهی سازمان های مسئول و شهروندان می توان فعالیت هایی را برای احیاء و بازآفرینی آنها برنامه ریزی کرد.
 
شهردار سمنان اظهار داشت: انجام فعالیت های مشترک در حوزه باغات، مرمت انهار ، بازپیرایی باغات و احیاء باغ راه ها می‌تواند ظرفیت های شهر را در حوزه های خدمات ، گردشگری و تولید توسعه و بهبود ببخشد . 
 
ناظم رضوی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن بازآفرینی باغ راه ها در محله های مختلف شهر گفت : کار بازآفرینی باغ راه های "نی کیژه" و "مهر" به اتمام رسیده و شهروندان با استفاده از فضاهای به وجود آمده ، زمان فراغت خود را به نحو مطلوب گذران می کنند و بازآفرینی باغ راه های "میان محله" ، "انجیلا" ، "کندنه" و" سفیدپل"  نیز در حال انجام است.     
 
وی اظهار امیدواری کرد: با احیاء و بازپیرایی باغات و باغ راه ها ، گامی موثر در جهت ارتقا سطح خدمات به  شهروندان و رضایتمندی بیشتر آنان برداشته شود.
 
شهردار سمنان به مرمت خانه های تاریخی اشاره کرد و گفت : در حال حاضر حدود 14 خانه تاریخی توسط شهرداری در حال مرمت بوده که "خانه باغ گل نرگس " در حال بهره برداری بوده و "خانه خطیبی ها" در مراحل آخر مرمت قرار دارد . 
 
وی به مرمت گاراژ کلانتر اشاره کرد و گفت : مرمت این گاراژ تاریخی از جمله برنامه‌های هدف شهرداری سمنان در راستای زیبایی آفرینی بافت سنتی شهر است.
بافت تاریخی سمنان شهرداری سمنان توسعه خدمات شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر