کد خبر: 915820 A

دادستان اشکذر عنوان کرد:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: توسعه فعالیت های معدنی از جمله چالش‌های زیست محیطی شهرستان اشکذر به شمار می‌رود که در این راستا باید نظارت جدی بر نحوه فعالیت این معادن صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ با اشاره به بازدید از برخی از معادن شهرستان اشکذر اظهار داشت: تحقق حفاظت محیط زیست و حراست از زیست بوم و منابع طبیعی شهرستان، بدون مطالعه و بررسی موقعیت استقرار معادن، در هنگام صدور مجوز فعالیت از ناحیه نهادهای مرتبط، امکان پذیر نخواهد بود.

این مقام قضایی با بیان اینکه درحوزه عملکرد معادن مداقه لازم انجام نمی شود، اظهار داشت: نظارت بر میزان استخراج معادن بر اساس مجوز اکتشاف و استخراج صادره و جلوگیری از برداشت های بیش از مجاز و رعایت مقررات بالادستی از وظایف دستگاه های صادر کننده مجوز در حوزه صنعت و معدن است.

وی افزود: با فعالیت های بی رویه معادن نه تنها موجب افزایش گرد و غبار و آلودگی هوا بلکه موجب کاهش شادابی رویش های گیاهی در اراضی مرتعی خواهیم شد و کاهش عملکرد پوشش گیاهی را هم در پی خواهیم داشت.

اقبالی تصریح کرد: در شرایط حاضر به لحاظ اهمیت و حساسیت حفظ منابع و ذخایر طبیعی و جلوگیری از تعرض بی حد به معادن شناسایی شده، جهت احیاء حقوق عامه و منافع بیت المال با متخلفین در این حوزه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: باید دستگاه های ناظر گزارشی از معادن نابود کننده محیط زیست و طبیعت را ارائه کنند تا با متخلفان برخورد جدی شود.

محیط زیست یزد معادن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر