کد خبر: 915457 A

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان خبر داد:

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد اردستان برگزار می‌شود.

حجت السلام سید جواد حیدری‌طبا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا، نماز باشکوه عید فطر در مصلی شهرستان برگزار نمی شود.

وی با بیان اینکه بزرگترین اجتماع مردمی نماز عید فطر بصورت متمرکز نیست، افزود: نماز عید فطر با توجه به پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداست در مساجد هر محله برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اردستان،تاکید کرد:در ماه رمضان امسال با توجه به شرایط حساس کشور، برنامه های فرهنگی،تبلیغی و قرآنی بصورت پخش زنده فضای مجازی در حال اجراست و این برنامه ها توانسته تا حدودی خلع بسته بودن مساجد را پر کند.

حیدری‌طبا تصریح کرد: مراسم لیالی قدر با توجه به پروتکل های بهداشتی تعیین شده توسط ستاد مبارزه با کرونا، در ۳۰ مسجد و مرکز مذهبی شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اردستان با بیان اینکه رزمایش کمک مومنانه نباید مختص ماه رمضان باشد،خاطرنشان کرد:این سنت حسنه باید بعد از ماه رمضان هم ادامه پیدا کند تا فقرای جامعه که قشر آسیب پذیری هستند از این امر بهر‌ه‌مند گردند.

وی با بیان اینکه مطابق اعلام وضیعت سفید روحانیت شهرستان می‌توانند نماز جماعت برگزار کنند، تاکید کرد: ما طبق مصوبه رسمی و مکتوب ستاد مبارزه با کرونا این دستور را می‌دهیم، هر چند که روحانیت ما قبلا در این امر در شهرستان پیشگام بودند.

حیدری‌طبا ضمن بیان اینکه روحانیت شهرستان در کنار مردم و گروه های جهادی بودند،گفت: روحانیت همچنین یاریگر مردم در بحث اقامه نماز بر درگذشتگان،غسل،تکفین و مراسم خاکسپاری بودند.

مساجد نماز عیدفطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر