کد خبر: 915146 A

رئیس شورای شهر یزد:

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به برخورد جدی با اتباع غیرمجاز در شهر یزد گفت: اتباع غیرمجاز تحت هیچ شرایطی نباید اشتغال داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، غلامعلی سفید با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری آمادگی خود را برای هرگونه همکاری به منظور ساماندهی مشاغلی که اتباع غیرمجاز در آن فعالیت دارند اعلام کرده اظهار داشت: از دستگاه های اجرایی درخواست داریم با تدوین برنامه‌ای منسجم و درازمدت نسبت به ساماندهی اتباع غیرمجاز اقدام شود.

وی با بیان اینکه لازم است دستگاه‌های مختلف اجرایی به صورت کلی و با سیاست منسجم نسبت به ساماندهی اتباع غیرمجاز اقدام کنند ادامه داد: گفته می‌شود در ۱۸ استان به اتباع خارجی اجازه اقامت داده نمی‌شود پس چرا باید شاهد حضور آنها در استان باشیم.

رئیس شورای شهر یزد اضافه کرد: اگر قرار باشد اتباع بیگانه در شهر یزد حضور داشته باشند غیرمجازها نباید تحت هیچ شرایطی و در هیچ کاری مشغول شوند.

وی تصریح کرد: همه باید برای ساماندهی و برخورد با غیرمجازها بسیج شوند و دنیا نیز این امر را می پسندد که اگر کسی غیرمجاز وارد شهری شد باید عواقب آن را هم بپذیرد.

سفید با اشاره به اینکه در شهرهای اردکان، میبد و تفت استان یزد مهمانشهر برای اسکان اتباع افغان وجود دارد ولی در شهر یزد مجوز آن داده نمی‌شود افزود: باید بررسی شود که این کار چه توجیهی دارد و اگر اتباع در همه شهر و به خصوص بافت ارزشمند تاریخی ساکن شوند آیا امر صحیحی است.

به گزارش ایلنا، با توجه به مصوبه شورای شهر ساخت مهمانشهر در جلساتی مورد موافقت مسئولان استان یزد قرار گرفته و برای کسب مجوزهای قانونی از طریق مرکز اقدام می شود.

شورای شهر یزد اتباع غیرمجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر