کد خبر: 915136 A

مدیرکل بهزیستی یزد:

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: ۳۲۳ خانواده متقاضی دریافت خدمات مهد کودک در سامانه ثبت نام اینترنتی متقاضیان مهدهای کودک بهزیستی استان یزد ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، علیمحمد عطابخش اظهار داشت: سامانه ثبت نام اینترنتی خانواده‌های متقاضی مهدهای کودک پیرو مصوبه ستاد کرونا استان مبنی بر بازگشایی تعدادی از مهدهای کودک در استان  برای خدمت رسانی به کودکان خانواده های شاغل راه اندازی شد.

وی ادامه داد: باتوجه به تعداد متقاضیان مهد و منطقه محل سکونت متقاضیان تعداد ۱۷ مهد کودک در شهر یزد و در شهرستان های میبد، ارکان، تفت، بافق و مهریز نیز هر کدام یک مهد به مرکز بهداشت استان و شهرستان برای بررسی مکان مهد و اعمال پروتکل های بهداشتی اعلام شده  و در صورت تایید، این مهدها از اول خرداد بازگشایی می شوند.

وی افزود: والدینی که هر دو شاغل بوده و به هیچ وجه امکان نگهداری از فرزند زیر ۶سال خود را در منزل ندارند در صورت ثبت نام در این سامانه می توانند کودکان خود را به مهدهای مورد تایید مرکز بهداشت بفرستند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد همچنین از حمایت از فرزندان تحت پوشش بهزیستی دارای سرپرست غیر مؤثر در استان یزد خبر داد و گفت: مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای ۴۳۹ فرزند تحت پوشش بهزیستی استان یزد واریز شد.

وی عنوان کرد: این اقدام در قالب پویش همدلی مؤمنانه بهزیستی و با مساعدت مالی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همزمان با ایام شهادت مولی الموحّدین امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام صورت گرفت.

مدیرکل بهزیستی استان یزد هدف از این کمک مالی را  تامین بخشی از مشکلات معیشتی  این فرزندان در ایام شیوع کرونا ذکر کرد و گفت: در حال حاضر به ۴۳۹ کودک بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی استان یزد خدمات داده می شود.

بهزیستی یزد مهدکودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر