کد خبر: 915107 A

سخنگوی شورای شهر یزد:

سخنگوی شورای شهر یزد گفت: گرانی قطعات موجب افزایش کرایه اتوبوس شهری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، حمیدرضا قمی در خصوص افزایش 66 درصدی کرایه اتوبوس شهری اظهار داشت: افزایش کرایه اتوبوس شهری تحت تاثیر گرانی بازار و با هدف بهسازی ناوگان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه عوامل بسیاری در افزایش کرایه نقش داشت، ادامه داد: یکی از این دلایل دو برابر شدن قیمت اتوبوس و قطعات یدکی آن است.

سخنگوی شورای شهر یزد با اشاره به اینکه سالانه 21 میلیارد تومان یارانه برای خطوط اتوبوس شهری پرداخت می شود، اضافه کرد: در سال گذشته برای بهسازی ناوگان اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

قمی از توسعه خطوط و بهسازی ناوگان حمل و نقل شهری به عنوان یکی دیگر از دلایل افزایش کرایه یاد کرد و اظهار داشت: این افزایش قیمت فقط مختص به شهر یزد نیست و شهر‌های زیادی این افزایش قیمت را داشته‌اند.

وی با اشاره به شیب تند افزایش قیمت سایر کالاها ادامه داد: شیب تند قیمت در سایر کالا‌ها به ویژه قطعات و لوازم مصرفی اتوبوس وجود دارد و ما ناچار به افزایش کرایه شده ایم.

سخنگوی شورای شهر یزد تأکید کرد: نرخ واقعی کرایه بسیار بیشتر است اما بخش عمده آن را بودجه شهرداری تامین می‌کند و بخش کوچکی از این کرایه برعهده مسافر است.

به گزارش ایلنا، براساس مصوبه شورای شهر یزد و افزایش 66 درصدی کرایه ها، پرداخت کرایه اتوبوس در داخل شهر با استفاده از کارت الکترونیکی از 600 به 1000 تومان و پرداخت کرایه نقدی از 1200 به 2000 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت شورای شهر یزد کرایه اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر