کد خبر: 915011 A

استاندار سیستان و بلوچستان:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰ درصد حوزه مسئولیت عالی استان برعهده بانوان استان است و به ویژه در حوزه مدیریت اقتصادی مسئولیت بانوان بیشتر از آقایان است که این امر می‌تواند در ارتقای شاخص‌های اقتصادی اثرگذار باشد .

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد علی موهبتی روز یکشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان به خبرنگاران گفت: یکی از شاخص هایی که در استان قابل اندازه‌گیری است نقش مدیریتی زنان است که در این امر رتبه دهم متعلق به استان است.

وی‌گفت: در شرایطی که در بسیاری از زیرساخت‌ها عقب هستیم اما حضور تأثیرگذار زنان در انتخابات، شوراها و در بسیاری از مسئولیت‌هایی همچون شهرداری، بخشداری، معاون فرماندار، معاون مدیرکل، مدیرکل و معاونت استاندار را شاهد هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰ درصد حوزه مسئولیت‌های عالی استان برعهده بانوان است و در حوزه مدیریت اقتصادی مسئولیت بانوان بیش از آقایان است که می‌تواند در ارتقاء شاخص های اقتصادی تاثیرگذار باشد.

 موهبتی گفت: یکی از سندهایی که تاکنون معطل مانده بود سند ارتقاء وضعیت زنان استان است که امروز با حضور ویدئو کنفرانسی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به تصویب رسید که می‌تواند در رشد و ارتقای جامعه تاثیرگذار باشد .

رئیس شورای برنامه ریزی استان ادامه داد: مهمترین بخش آموزش ، آموزش خانواده است و این آموزش متاثر از تربیت و حضور زنان در خانواده است.

وی تصریح کرد : محدودیت ها و معذوریت هایی در اکثر جوامع اعمال می‌شود که این محدودیت ها جنسی و قومیتی است و یکی از مهمترین آن عدالت جنسیتی است که سبب شده بسیاری از کشورهای عقب مانده به جهت نوع تفکری که دارند از جامعه زنان که ۵۰ درصد ظرفیت شان را تشکیل می‌دهد نتوانند استفاده کنند .

همچنین استاندار گفت : سند آمایش استان که مدت مدیدی معطل مانده بود در استان و در دفتر آمایش سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب شد که از آن به عنوان  یکی از بهترین سندهای های آمایش استان نام برده شده است.

 وی افزود : درخصوص سند توسعه سواحل مکران نیز مطالعاتی انجام شده است که این مطالعات نیز معطل مانده و با همت مدیران استان و شورای برنامه ریزی توسعه استان تکمیل و تصویب شد.

وی خاطر نشان کرد : این مطالعات نقشه راه توسعه است و مدیران متناسب با آن می‌توانند نقش آفرین باشند و اولویت‌های استان را متناسب با آن تعیین کنند.

 استاندار اضافه کرد : در همین راستا موافقت نامه  توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی نیز امروز با حضور ویدئو کنفرانسی معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده امضا شد که این موافقتنامه به ویژه برای بحث حاشیه‌نشینی در حاشیه شهرها تاثیرگذار است و معاونت رئیس‌جمهور اعتباراتی را نیز برای اجرای آن اختصاص دادند .

بانوان استاندار سیستان و بلوچستان سیستان بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر