کد خبر: 914707 A

شهردار قزوین:

شهردار قزوین گفت: پارک علم و فناوری قزوین برای حل معضلات شهری ظرفیت لازم را دارد و بهره مندی از آن در دستور کار شهرداری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیاوش طاهرخانی در بازدید از پارک علم و فناوری قزوین از توانمندی‌های واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مجموعه پارک علم و فناوری و واحدهای فناور تخصصی فعال در حوزه مدیریت شهری، اظهار کرد: در تعاریف بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری به عنوان پل ارتباطی و رابط بین مراکز علمی، پژوهشی و فناوری و مراکز تولیدی و اجرایی هستند.

شهردار قزوین، تبدیل علم به ثروت و تولید محصولات دانش بنیان که به روند توسعه جامعه کمک می کند را از مزایای فعالیت پارک های علم و فناوری عنوان کرد و افزود: خوشبختانه پارک علم و فناوری قزوین تاکنون توانسته در این حوزه موفق عمل کند.

طاهرخانی در ادامه به همکاری شهرداری قزوین با پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: برای حل مشکلات شهری از توانمندی های این مرکز علمی و تحقیقاتی استفاده خواهیم کرد.

وی نیز در این بازدید به بیان ظرفیت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در استان پرداخت و بیان کرد: پارک علم و فناوری قزوین با وجود فعالیت ۱۱۰ واحد علمی و پژوهشی شامل ۸۰ شرکت نوپا و ۳۰ شرکت رشد یافته از ظرفیت علمی و تحقیقاتی بالایی برخوردار است.

مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین اظهار کرد: پارک علم و فناوری قزوین با گسترش تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی مختلف استان و بخش خصوصی در جهت تحقق اهداف فناورانه گام برمی‌دارد که راه‌اندازی مراکز رشد همکار و مشترک، برگزاری رویدادهای کارآفرینی و سایر موضوعات مشترک از جمله این اقدامات به شمار می رود.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین، فعالیت‌های فناورانه و دانش بنیان را رکن مهم توسعه اقتصاد و اشتغال دانست و گفت: در دنیای امروز توسعه بدون توجه به اقتصاد دانش محور پایدار نبوده و شرکت‌های دانش‌بنیان که بر پایه پژوهش و دانش شکل گرفته‌اند، زیربنای توسعه اشتغال و اقتصاد را شکل می‌دهند و ارتباط تنگاتنگ آنها با بخش‌های مختلف از جمله مدیریت شهری می‌تواند راهگشای حل بسیاری از معضلات شهری باشد.    

پارک علم و فناوری استان قزوین سال 87 به عنوان پارک دانشگاهی زیر نظر دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد و از سال ۹۰ به عنوان پارک مستقل به فعالیت می پردازد.

اقتصاد جامعه رشد شهرداری علم و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر