کد خبر: 914642 A

شهردار اصفهان گفت: تا پایان سال در راستای هوشمند سازی، حدود 80 درصد تاکسی ها مجهز به بارکدخوان می شوند تا از این طریق پرداخت کرایه تاکسی به صورت آنلاین برای شهروندان میسر شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، قدرت الله نوروزی اظهار کرد: با توجه به شرایطی که کرونا ایجاد کرده بود، هفته گذشته با تلاش سازمان تاکسیرانی امکان پرداخت کرایه تاکسی به صورت الکترونیکی و با استفاده از بارکد خوان ( QR ) در اصفهان فراهم شد. افزایش ضریب ایمنی، جلوگیری از برخورد فیزیکی در رد و بدل کردن اسکناس به خصوص در شرایط کرونایی، افزایش بهره وری و چابک سازی ناوگان از اهداف این طرح است. 

وی ادامه داد: نکته مهم در اجرای این طرح این است که راننده تاکسی برای ایجاد زیرساخت این طرح نباید هزینه ای بپردازد، چراکه در این طرح این شرکت مجری است که هزینه سخت افزاری طرح را پرداخت می کند.   

نوروزی افزود: امیدوارم این طرح مورد استفاده شهروندان قرار گیرد و تاکسیرانان شریف از شیوه اجرای طرح رضایت کامل داشته باشند. تاکسیرانان هم نظرات خود را منتقل کنند تا اگر مشکلی وجود داشت، برطرف شود.

وی تصریح کرد: این طرح در حال حاضر روی 500 تاکسی اجرا شده است و تا پایان سال برای هوشمند سازی حدود 80 درصد تاکسی ها مجهز به بارکدخوان می شوند.   

وی در ادامه با اشاره به اینکه مانند هفته های گذشته از شهروندان درخواست می کنم حفظ فاصله فیزیکی در مراسم ها، حمل و نقل عمومی و فضاهای شهری را رعایت کنند، اظهار کرد: بعضا دیده می شود که شهروندان ماسک و دستکش را در معابر رها می کنند که این امر به شدت برای سلامت همه شهروندان و پاکبانان شریف خطر ساز است.

اصفهان، تنها شهری که موفق به خرید اتوبوس جدید شد

وی ادامه داد: سال گذشته و قبل از پایان سال، 75 اتوبوس جدید خریداری کردیم که وارد اصفهان شده و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.    

شهردار اصفهان تصریح کرد: این کار اقدام بسیار مهمی بود چراکه در سال گذشته اتوبوسی برای خرید وجود نداشت، اما ما اوراق مشارکت برای خرید داشتیم که نقد شده بود و شهر اصفهان تنها شهری بود که توانست این اقدام را انجام دهد. 

وی با اشاره به اینکه این اتوبوس ها به زودی وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون به علت شیوع کرونا استفاده کمتری از اتوبوس ها می شود، ما هنوز این تعداد را وارد ناوگان نکرده ایم.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: سال گذشته در جریان اعترضات گرانی بنزین نزدیک به ۳۰ دستگاه اتوبوس کاملا آسیب و از سیستم حمل و نقل عمومی خارج شد و به بیش از ۶۰ اتوبوس خسارت جدیدی وارد شده بود که در شرایط تحریم خرید و تعمیر این تعداد اتوبوس عملا غیر ممکن و از نظر تامین بودجه کار بسیار دشواری بود.

وی تصریح کرد: با این حال شهرداری اصفهان موفق به تامین بودجه از طریق فروش اوراق مشارکت شده بود که در سال گذشته به دلیل تحریم شرکت های داخلی قادر به تامین قطعات و تحویل اتوبوس نبودند و خرید از شرکت های خارجی میسر نبود.

نوروزی ادامه داد: جدای از این مشکلات ما با افزایش چند برابری نرخ یک دستگاه اتوبوس مواجه بودیم. اتوبوسی که سه یا چهار سال پیش بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان خریداری می شد، در سال ۹۸ با قیمتی بیش از ۸۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شد و باز هم تاکید می کنم که اصلا اتوبوسی برای فروش در شرکت های داخلی وجود نداشت.

تبریک به فعالان ارتباطات؛ تقدیر از آتش نشانان

شهردار اصفهان همچنین گفت: روز ارتباطات را به همه فعالان ارتباطات در شهر اصفهان تبریک می گویم. ارتباطات در مدیریت بحران هایی مانند کرونا از لحاظ اهمیت و همراه سازی مردم، اطلاع رسانی، تفهیم افکار عمومی، امید بخشی به جامعه، آموزش و فرهنگ سازی برای شهروندان در راستای قطع زنجیره کرونا بسیار موثر بوده و کارکرد ویژه ای دارد و قطعا نقش رسانه ها، فعالان ارتباطات و روابط عمومی ها که در خطوط اول تلاش در شرایط کرونا بودند، بسیار مهم است. 

شهردار اصفهان اضافه کرد: از آتش نشانان، نیروهای عملیاتی و امدادی تشکر می کنم که در چند حریق سنگین در روزهای گذشته تلاش های زیادی کردند، یکی از این موارد حریق لباس فروشی در چهارباغ و یکی هم در مجتمع 12 طبقه در خیابان حکیم شفایی بود که اگر حضور و مهار به موقع از سوی آتش نشانان نبود قطعا صدمات بیشتری وارد می شد. 

وی افزود: از همه مدیران شهری می خواهم در مورد همه ابعاد این دو حادثه بررسی ویژه صورت گیرد و از درس هایی که این دو حادثه می تواند برای پیشگیری بهتر حوادث برای ما داشته باشد، استفاده کنند. 

 

اصفهان شهردار اصفهان شهرداری اصفهان تاکسیرانی اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر