کد خبر: 914388 A

نماینده تبریز در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه رقابت برای ریاست مجلس به نظرم جدال و رقابت برای صندلی است نه خدمت به مردم، بیان کرد: منتظریم کاندیداهای محترم ریاست مجلس برنامه‌هایشان را ارائه دهند تا بتوانیم برای مجلس آینده رئیسی اصلح انتخاب کنیم.

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اولویت‌های مجلس یازدهم اظهار داشت: اساسی‌ترین کاری که مجلس یازدهم در آغاز فعالیت خود می‌تواند به دنبال اجرای آن باشد، تحقق فرموده امام راحل مبنی بر بازگشت مجلس به راس امور کشور است.

وی ادامه داد: متاسفانه مجلس دهم در جایگاه واقعی و اصلی خود نبود و کارکرد و عملکرد ضعیف نمایندگان باعث شد که از جایگاه اصلی خود فاصله بگیرد.

وی ادامه داد: با اینکه مجلس دهم در روزهای پایانی خود بسر می‌برد، متاسفانه شرایطی پیش آمد که مجلس در برابر دولت مجبور به سکوت شد و این قابل اغماض نبود و در صفحه تاریخ ثبت شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت خودرو در کشور گفت: دولت بجای نقش داوری و نظارت در تولید خودرو،خودش به دنبال حضور در این عرصه است که این کار دولت برای اقتصاد کشور خسارت‌هایی به دنبال دارد.

وی با اشاره به موانع کسب و کار در کشور گفت: یکی از موانع کسب و کار در کشور ما غیر واقعی بودن اقتصاد است و یکی از علل وجود اقتصاد غیر واقعی در کشور، اقتصاد رانتی است.

بیگی گفت: مجلس یازدهم می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد دولت صالح و جهادی باشد که توان جراحی اقتصاد مریض کشور را داشته و درمان کند.

وی ضمن اشاره به وضیعت بودجه سال 99 گفت: دولت بودجه‌ای را به صحن علنی تحویل داد که اعداد و ارقامش غیر واقعی بود و هیچ پیش‌بینی درباره تامین هزینه‌های کشور در دوران رکود فروش نفت در نظر گرفته نشد و اگر این قانون بودجه اجرایی شود، کشور با کسری بودجه شدیدی مواجه شده و شاهد تورم 50 الی 60 درصدی در کشور خواهیم بود.

وی متذکر شد: دولت نباید برای جبران کسری بودجه‌خود به نقدینگی مردم چشم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه رئیس مجلس یازدهم در صحن علنی و با آرای نمایندگان انتخاب خواهد شد، اظهار کرد: گزینه‌هایی که خودرا برای ریاست مجلس آماده کرده‌اند تاکنون هیچ‌کدام برنامه‌ای برای منتخبان ارائه نکردند.

وی با بیان اینکه رقابت برای ریاست مجلس به نظرم جدال و رقابت برای صندلی است نه خدمت به مردم، بیان کرد: منتظریم کاندیداهای محترم ریاست مجلس برنامه‌هایشان را ارائه دهند تا بتوانیم برای مجلس آینده رئیسی اصلح انتخاب کنیم.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال هیچ منصب و جایگاهی در مجلس نیستم،
 ادامه داد: نماینده می‌تواند بدون داشتن جایگاه و منصب  در هیئت رئیسه هم به مردم خدمت کند.

وی با اشاره به تلاش دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی گفت: دولت راغب به ایجاد وزارت بازرگانی بود که در صحن علنی مجلس در طول سه بار رای گیری موفق  به کسب رای نشد.

بیگی با اشاره به برکناری وزیر سابق صمت خاطرنشان کرد: مطلع بودم که‌ آقای رحمانی درباره تشکیل وزارتخانه جدید با دولت هماهنگ نبود، البته فارغ از بحث‌های عملکردی وزیر صمت، چنین برخوردهایی درست نیست.

تبریز بیگی مجلس شورای اسلامی ایلنای آذربایجان گفت وگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر