کد خبر: 914213 A

فرماندار خرمدره خبرداد:

فرماندار خرمدره، گفت: پس از سپری شدن ۳ سال و پیگیری‌های مستمر سرانجام حمام تاریخی "یان‌یان" در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید .

به گزارش خبرنگار  ایلنا از زنجان، حجت محمدی با اشاره به اینکه در راستای ثبت حمام تاریخی یان یان بعنوان میراث ملی خطه نگین سبز استان زنجان"خرمدره" ، اظهار داشت: این مهم از 3 سال قبل مورد پیگیری قرار گرفت و علیرغم سه بار رد شدن پرونده در کمیسیون‌های مربوطه ثبت آثار ملی مجددا با پیگیری‌های فرمانداری و مدیران وقت، بالاخره در تاریخ 15 بهمن ماه سال گذشته در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. 

فرماندار خرمدره  با اشاره به اهمیت ثبت این اثر تاریخی، در استان زنجان، افزود: حمام تاریخی یان یان از نظر ثبت معماری حمام ها دوره صفوی و متعلق به دوره قاجار است و تمامی فضاهای کاربردی حمام های سنتی ایران را داراست و درکل فضایی فاخر و شایسته به عنوان الگوی معماری سنتی در دوره معاصر محسوب می شود که با مذاکرات  در آینده نزدیک مسئولیت نگهداری و مرمت این اثر به شهرداری خرمدره واگذار خواهد شد .

محمدی، در ادامه اضافه کرد: در حوزه میراث‌فرهنگی کارهای زیرساختی خوبی از قبیل احداث ساختمان اطلاع‌رسانی انجام شده که در سال جاری با تکمیل این پروژه اداره میراث فرهنگی شهرستان دارای ساختمان خواهد شد.

فرماندار خرمدره /حجت محمدی/ثبت اثر تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر