کد خبر: 914192 A

رئیس دادگستری یزد:

رئیس کل دادگستری یزد با بیان اینکه دستگاه قضا با رعایت پیوست های فرهنگی تمام قد حامی صنعت گردشگری استان یزد است گفت: تقویت اقتصاد گردشگری استان نیازمند نگاه جامع و تخصصی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، غلامعلی دهشیری با اشاره به جایگاه استان در حوزه گردشگری و لزوم حمایت و تقویت صنعت گردشگری استان اظهار داشت: تقویت اقتصاد گردشگری استان از جمله مباحثی است که در سفر رئیس قوه قضائیه به استان در نشست با نخبگان بر آن تاکید ویژه شد.

وی با بیان اینکه وظیفه دستگاه قضاست که در حدود وظایف مقرر به عنوان تامین کننده حقوق شهروندی پای کار اقشار مختلف جامعه  است،افزود: شناسایی ظرفیت‌های موجود در دستگاه قضا برای ایجاد تحرک و رونق در صنعت گردشگری استان از اهداف برگزاری این نشست است.

دهشیری تمایز در نگاه‌ها را از چالش‌های پیش‌روی حوزه گردشگری استان دانست و افزود: باید نگاه جامع نظارتی در این حوزه ایجاد و به درک درستی برسیم تا هم فرهنگ و آموزه های دینی رعایت شود و هم این صنعت بتواند به فعالیت خود ادامه داد که نقش میراث فرهنگی و گردشگری در این حوزه کلیدی است.

وی بر ضرورت تقویت صنعت گردشگری استان تاکید کرد و گفت: دستگاه قضا تمام قد با رعایت پیوست های فرهنگی حامی صنعت گردشگری استان است.

دهشیری با اشاره به وجود برخی از خلاءهای قانونی در حوزه گردشگری اظهار داشت:  قانون جامع ایرانگردی و جهانگردی از جمله  قوانین موجود است که البته آن هم به صورت کامل اجرا نمی شود که در صورت اجرا می تواند  پاسخگوی برخی از دغدغه های فعالان صنعت گردشگری کشور است.

رئیس کل دادگستری استان یزد به شیوع ویروس کرونا و چالش های ناشی از آن در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: این ویروس تاثیرات مثبت و منفی بسیاری را برای کشور به همراه داشت.

وی تصریح کرد: البته این ویروس مشکلات بسیاری در حوزه اقتصادی، سیاسی، امنیتی،فرهنگی و اجتماعی و تاثیر منطقه ای و بین المللی برای کشور به همراه داشت اما آنچه که مهم تر است تاثیر مخرب آن بر حوزه اقتصاد و کسب و کار است.

دهشیری با بیان اینکه یکی از این حوزه‌های اقتصادی کشور که به سبب شیوع ویروس کرونا مشمول آسیب 100 درصدی و شاید غیر قابل جبران شد صنعت گردشگری است،افزود: اوج  برنامه ریزی‌ها و رونق این صنعت در عید نوروز بود که متاسفانه دقیقا این ایام با حدوث این ویروس منحوس مواجه شد و خسارت های جبران ناپذیری را برای فعالین این عرصه به همراه داشت.

وی بر لزوم حمایت دستگاه‌های حاکمیتی از صنایع و مشاغل متضرر در شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه قضا یکی از این دستگاه ها است که با نگاه حمایتی وارد میدان شده است.

دهشیری با بیان اینکه تزریق هرگونه حمایت و اعتبار به این صنعت در واقع تزریق آن به جامعه است افزود: قطعا بازخوردهای حمایت از این صنعت را می توان به خوبی در جامعه دید.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به نیاز عموم جامعه به ترمیم روحی و روانی در ایام پساکرونایی گفت: ارائه بن سفر و فراهم کردن زمینه مسافرت می تواند راهکار مناسبی برای بازگشت امید و نشاط به جامعه و همچنین تحرک و رونق صنعت گردشگری در کشور است.

گردشگری یزد توسعه کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر