کد خبر: 913767 A

رئیس کل دادگستری فارس خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان فارس روز پنجشنبه در سفر به شهرستان کوار از دو واحد تولیدی در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام  سید کاظم موسوی در این سفر که با حضور دبیر ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس انجام شد روند تولید در کارخانه ذوب آهن پاسارگاد و علل توقف خط تولید کارخانه قند این شهرستان مورد بررسی قرار داد.

رییس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه پیگیری مشکلات تولید و استفاده از ظرفیت حمایتی دادگستری از تولید استان را جهادی دنبال می کنیم گفت: با راه اندازی کارگروه های شهرستانی ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش کرده ایم ارتباط بین تولید کنندگان و مجموعه قضایی استان را تسهیل کنیم.

 حجت الاسلام موسوی در جریان بازدید از کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار ضمن تحسین همت مهندسین و کارگران این مجموعه گفت: دست حمایتی مجموعه قضایی استان هرگز اجازه اجازه تعطیلی و توقف هیچ واحد تولیدی را نخواهد داد.

 مجموعه ذوب آهن پاسارگاد یکی از صنایع بزرگ استان است که بیش از ۳ هزار کارگر در آن مشغول به کار هستند.

همچنین در ادامه این سفر رییس کل دادگستری استان فارس از شرکت سهامی تولیدی قند پارس واقع در شهرستان کوار نیز بازدید  کرد و ضمن دیدار با مدیران این مجموعه علل توقف این واحد تولیدی را با حضور فرماندار کوار، امام جمعه شهرستان و مسئولان محلی بررسی و بر رفع موانع حقوقی آن در اسرع وقت تأکید کرد.

موسوی در دیدار از واحد تولیدی ضمن ابراز تأسف از اینکه چنین واحد تولیدی با سابقه ای به یک باره در سال ۷۷ متوقف شده است بررسی و آسیب شناسی این امر را خواستار شد و بیان داشت: آسیب شناسی این موضوع می تواند ضمن کمک به این واحد تولیدی زمینه پیشگیری از وقوع حوادث مشابه برای سایر تولید کنندکان را فراهم کند.

این مقام قضایی استان فارس با بیان اینکه بازگشت این واحد به لحاظ قدمت و جایگاه آن در شهرستان بسیار حائز اهمیت است گفت: رئیس حوزه قضایی شهرستان کوار در اولین جلسه کارگروه شهرستانی ستاد، مشکلات حقوقی و قضایی این مجموعه را احصاء و بررسی کند و تا سر حد امکان راه حل مشکلات با همکاری مسئولان به صورت محلی در دستور کار قرار گیرد اما در صورتی که مشکلات ادامه یافت از مرکز استان و در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی موضوع را شخصاً دنبال می شود تا این واحد تولیدی هر چه سریع تر به تولید برسد.

استان فارس ذوب آهن روابط عمومی قند دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر