کد خبر: 912676 A

به دلیل گرمای هوا و مسائل بهداشتی؛

طبق اعلام معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان استفاده از نایلون محافظ برای تاکسی‌ها منتفی شد.

به گزارش ایلنا، مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان گفت: امکان استفاده از نایلون محافظ برای تاکسی داران با توجه گرمی هوا و مسائل بهداشتی وجود ندارد.

میلاد کریمی با اشاره به اینکه نایلون محافظ مناسب فصل گرما نیست، ادامه داد: نایلون محافظ برای تاکسی داران جدای از گرم کردن فضای داخل خودرو، منجر به جذب و انتقال کروناویروس می‌شود و این مسئله مورد تأیید کارشناسان بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه در بین تمامی خطوط تاکسی در شهر همدان مواد ضدعفونی و بهداشتی به صورت رایگان توزیع شده است، اظهار کرد: طرح کارتخوان برای تاکسی داران در دست اقدام است و به نوبت تاکسی داران به دستگاه کارتخوان مجهز می‌شوند به طوریکه تاکنون ۲۵۰ دستگاه کارتخوان تحویل داده شده و ۱۰۰ دستگاه دیگر نیز در مرحله تحویل قرار دارد.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان با تأکید بر اینکه طرح استفاده از کارتخوان برای تاکسی داران اجباری نیست، افزود: اجرای طرح پرداخت الکترونیک توسط شرکت اتوبوسرانی به علت مشارکت بخش خصوصی با حوزه تاکسیرانی متفاوت است و نمی توان چنین طرح هایی را برای تاکسیرانی اجبار کرد.

وی بیان کرد: از طرفی هم بانک در تحویل دستگاه‌های کارتخوان با محدودیت‌هایی روبه رو بوده و در هر نوبت قادر به تحویل ۱۰۰ دستگاه است بنابراین باید توجه داشته باشیم که در لحظه نمی‌توانیم تمام خطوط تاکسیرانی همدان را به دستگاه کارت‌خوان مجهز کنیم و توزیع این دستگاه بین تاکسی داران با توجه به استقبال آنها امری تدریجی خواهد بود و با گذشت زمان به هدف خود می رسیم.

بخش خصوصی تاکسی حمل و نقل شهرداری همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر