کد خبر: 912623 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

کارشناس واحد سلامت جمعیت و خانواده مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: زوج های متقاضی ازدواج در استان قزوین باید وضعیت سلامت خود را در سامانه "خود ارزیابی بیماری کرونا" ثبت کنند.

لیدا زرگینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص حاکم بر کشور، انجام فرآیند ثبت ازدواج مطابق با شرایط قبل از شیوع ویروس کرونا می‌تواند منجر به توسعه انتقال بیماری، به دلیل ازدحام و تجمع زوجین و همراهان آنان در مراکز ارائه خدمات زمان ازدواج، دفاتر ثبت ازدواج و یا مراسم جشن ازدواج شود، پس با توجه به ضروری بودن تداوم فرایند ثبت ازدواج زوجین و به تبع آن، ارائه خدمات سلامت زمان ازدواج، ضروری است که زوجین قبل از حضور در مراکز مجری خدمات ازدواج، وضعیت سلامت خود را در سامانه"خود ارزیابی بیماری کرونا" به نشانی اینترنتی:  salamat.gov.ir ثبت کنند.

کارشناس واحد سلامت مرکز بهداشت شهید بلندیان افزود: در صورتی که هر یک از زوجین، علائم ابتلا به بیماری تنفسی، تب بالای 37.5 درجه و سرفه یا تنگی نفس داشته باشد، از مراجعه به دفتر خانه و مراکز بهداشتی مجری خدمات ازدواج خودداری کنند.

زرگینی توصیه کرد: زوج ها ضمن رعایت فاصله بیش از یک متر و ترجیحا دو متر با سایر مراجعین در فضای دفترخانه و یا مراکز بهداشتی مجری خدمات ازدواج، برای ثبت مطالب ضروری، حتما از خودکار شخصی استفاده کنند و در صورت امکان، ماسک و مواد ضد عفونی کننده دست به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به مراجعه زوجین به مراکز بهداشتی بر اساس تاریخ مندرج در معرفی نامه محضر، تاکید کرد: از برگزاری هر گونه دورهمی بیش از شش تن( زوجین و والدین) در دفتر ازدواج، حتی در منزل خودداری شود.

ازدواج خانواده سلامت مرکز بهداشت شهید بلندیان گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر