کد خبر: 912595 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین:

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: سرانه آموزش فنی و حرفه‌ای در استان ۱۰/۴ است که در سال جاری به دنبال افزایش این رقم و نزدیک شدن به سرانه کشوری هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محسن مددی روز سه‌شنبه در شورای مهارت استان که با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: سهم آموزش مهارتی در روستاهای استان نیز باید از ۱۲ درصد به ۲۸ درصد افزایش یابد و کارگاه فنی کشاورزی که استان فاقد آن است راه اندازی و تجهیز شود.

این مسئول با اشاره به عملکرد آموزشی این سازمان، گفت: در سال گذشته ۵۵ درصد آموزش سازمان در بخش دولتی و ۴۴ درصد در بخش خصوصی با ۳۴۲ رشته حرفه‌ای انجام شد.

وی اضافه کرد: عملکرد آموزشی سال گذشته با توجه به گروه‌های هدف، رشد داشته است و در سال جدید در بخش روستا، دانشگاه و اقشار آسیب پذیر تغییر جدی را در حرفه آموزی دنبال خواهیم کرد.

مددی افزود: هم اینک ۲۰۴ آموزشگاه دولتی و غیر دولتی در استان فعال هستند و ۷۴ درصد افراد تحت آموزش در آنها موفق به کسب گواهینامه شده اند.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان قزوین اضافه کرد: اهداف سازمان شامل آماده سازی نیروی کار است که ۵۵ درصد برنامه‌های سازمان را شامل ارتقای مهارت‌های اقشار، ظرفیت سازی، ارتقای بهره وری ارکان آموزشی و ارتباط موثر با ذینفعان را در بر دارد.

وی اضافه کرد: الگوی آموزشی ما جذب اقشار مختلف به مهارت‌های فنی و حرفه ای در سال جاری است که با جدیت در سال جهش تولید پیگیری و اجرا خواهد شد.

۱۰ مرکز فنی و حرفه ای در شهر قزوین و ۵۵ مرکز در شهرستان‌ها فعال هستند.

استان قزوین رشد فنی و حرفه ای کشاورزی آموزش مهارتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر