کد خبر: 910811 A

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا یزد گفت: استفاده از ماسک و دستکش برای ورود به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان الزامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، ابراهیم سلمانی اظهار داشت: از ورود بیماران و همراهان آنها که فاقد ماسک و دستکش باشند به مراکز درمانی استان یزد جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان و الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف پیشگیری از ابتلا به کرونا ادامه داد: مطابق با استاندارد سازمان بهداشت جهانی و دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونای کشور، ورود افراد فاقد ماسک به بیمارستان ها و مراکز درمانی ممنوع است.

سلمانی با تاکید بر اینکه بیمارستان ‌ها یکی از مکان‌‌های پر‌خطر از نظر شیوع بیماری هستند افزود: ضروری است تمامی کارکنان و مراجعان، نکات بهداشتی را رعایت و از ماسک و دستکش مناسب استفاده کنند.

سخنگوی ستاد کرونا یزد با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی عنوان کرد: نحوه فعالیت و رفتار این ویروس مشخص نیست و در صورتی که مردم این دستورالعمل‌ ها را رعایت نکنند، ممکن است منجر به سرایت و شیوع بیشتر این ویروس شود.

وی با بیان اینکه وضعیت یزد درباره این بیماری و ویروس کرونا هنوز سفید نیست اظهار داشت: با توجه به لزوم انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و همچنین اهمیت بالای آن در مراکز و حتی اصناف، استفاده از دستکش و ماسک الزامی است.

بهداشت و درمان یزد کرونا ستاد کرونا ماسک و دستکش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر