کد خبر: 910257 A

در سال گذشته صورت گرفت؛

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری از پرداخت ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در سال گذشته برای خسارت سیل در چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، سهراب رئیسی با اشاره به عملکرد حوزه بازسازی و مسکن روستایی در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته ۷۲۲۷ خانوار تسهیلات در حوزه بهسازی، بازسازی و تعمیرات با همکاری بانک‌های عامل به مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان در استان پرداخت و زمینه اشتغال ۲۵۰۰ نفر در طول دوره اجرا فراهم شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: همچنین به ۴۰۳۸ خانوار کمک بلاعوض به مبلغ ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلاعوض حوادثی پرداخت شده است.

وی با اشاره به ساخت ۲۴۴۰ واحد مسکن محرومین در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ساخت این تعداد با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار و ۱۵۰ هزار مترمربع زمینه اشتغال ۲۴۴۰ نفر را ایجاد و ۱۰ هزار نفر از این پروژه بهره‌مند می‌شوند.

رئیسی با بیان به اقدامات انجام شده برای سیل در سال ۹۸ ادامه داد: تعداد کل واحدهای خسارت دیده شهری و روستایی ۳۰۶۱ واحد احداثی و تعمیری بوده که ۱۰۷میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی مجموع تسهیلات و کمک بلاعوض را ۱۰۲ میلیارد ۴۸۰میلیون تومان اعلام کرد و عنوان کرد: ۷۴ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۲۷ میلیارد و۸۰۰میلیون تومان کمک بلاعوض است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به تامین سیمان رایگان در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیار ریال ۱۵۱۸ تن سیمان رایگان بین واجدین شرایط سطح استان توزیع شده‌است.

اشتغال انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری سیل مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر