کد خبر: 909685 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبرداد:

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در کردستان، فقط «دهگلان» در وضعیت سفید است و سایر شهرها در وضعیت زرد و قرمز قرار دارند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم قادری اظهار کرد: در استان کردستان فقط دهگلان در وضعیت سفید است و سایر شهرها وضعیت زرد یا قرمز دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت سفید نشان‌دهنده کم‌بودن تعداد بستری‌های ناشی از ویروس کرونا به نسبت جمعیت است، افزود: این امر نشان‌دهنده کم بودن خطر نیست.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر استمرار رعایت فاصله فیزیکی و اصول بهداشتی فردی تا قطع زنجیره این ویروس تاکید کرد.

قادری خطاب به شهروندان تصریح کرد: همه اقشار جامعه خصوصا افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی عروقی، ریوی، کلیوی، چاقی و افراد مسن از خود مراقبت کنند و در اماکن پرتجمع حاضر نشوند.

وی با اشاره به خطر آغاز موج دوم شیوع در استان گفت: سرعت گسترش این بیماری چون قابل پیش‌بینی نیست، موج دوم اگر اتفاق افتد سرعت اپیدمی فوق‌العاده گسترده‌تر می‌شود چرا که رفتار این ویروس قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان ریسک کرد.

قادری افزود: روند عادی‌سازی شرایط در اماکن، معابر و سطح شهر و بی‌اهمیتی از سوی مردم نسبت به قرنطینگی، به دلیل پیچیدگی و فعال‌بودن این ویروس، منشأ مشکلات عمده‌ای خواهد شد.

استان کردستان جامعه مشکلات معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر