کد خبر: 909671 A

توسط اداره کل استاندارد آذربایجان غربی انجام شد:

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی از بازرسی از واحد‌های تولیدی الکل‌های بهداشتی ماسک و دستکش در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، منصور جلایر با بیان اینکه توسط کارشناسان این اداره کل از ۵ واحد تولیدی الکل و شوینده‌های بهداشتی در سطح استان بازدید به عمل آمده است، اظهار داشت: از این ۵ واحد تولیدی، ۳ واحد در ارومیه، یک واحد در پیرانشهر و یک واحد در تکاب قرار دارد.

وی در ادامه افزود: الکل اتیلک در ارومیه و‌پیرانشهر، سفید کننده هیپوکلرید سدیم در ارومیه و تکاب، مایع ظرفشویی در تکاب و ارومیه، مایع دستشویی نیز در ارومیه با حضور کارشناسان اداره کل استاندارد استان و با پیاده سازی تمام قوانین استاندارد در زمینه مواد بهداشتی مورد بازرسی قرار گرفتند.

جلایر، آمار ارائه شده و نمونه برداری های انجام‌شده از واحد‌های تولیدی محصولات بهداشتی را از مهرماه تا اسفندماه سال گذشته عنوان کرده و گفت: واحد‌های تولیدی دستکش و ماسک نیز طبق استانداردهای ملی و بین المللی تدوین شده برای آن ها، توسط کارشناسان مربوطه این حوزه در استان بازرسی شدند.

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی با اعلام اینکه بازرسی بیش از ۵ نوع دستکش و ماسک صورت، سال گذشته در استان محقق شده است، بیان کرد: این ۵ نوع دستکش شامل دستکش جراحی سترون یکبار مصرف، دستکش لاستیکی خانگی، دستکش معاینه یکبار مصرف پزشکی تهیه شده از لاتکس و محلول لاستیکی ، دستکش معاینه یکبار مصرف پزشکی تهیه شده از پلی نیتریل کلراید و ماسک یکبار مصرف صورت برای مصرفی پزشکی بوده است.

 

آذربایجان غربی استاندارد الکل ماسک اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر