کد خبر: 908451 A

ایلنا از ایلام گزارش می دهد؛

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان به موضوع چاه های آب شهرستان ایوان ورود کرد و در اطلاعیه ای از صدور دستور مقتضی در این زمینه ظرف روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی پروین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان به موضوع چاه‌های آب این شهرستان ورود کرد.

آب این چاه‌ها طی قرار دادی در سال ۸۲ به منظور تامین آب پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام برای مدت ۱۰ سال وارد شبکه آبرسانی این دو شرکت شده بود و سالها از اتمام این قرارداد می‌گذرد اما همچنان کشاورزان منطقه از بازگشت آب چاه‌هایشان محرومند.

با افتتاح سد گلال که اخیرا توسط رئیس‌جمهور و از طریق ویدئو کنفراس انجام شد عملا نیاز آبی  پالایشگاه‌های گاز و پتروشیمی از طریق این سد تامین می شود و آب منطقه‌ای که مسئولیت حفظ چاه‌های زیر زمینی به نمایندگی دولت را برعهده دارد موظف است آب این چاه‌ها را که پیش از این مورد استفاده کشاورزان منطقه هلشی و روستاهای پایین دست قرار می‌گرفت در اختیار مردم محلی این منطقه قرار دهد. 

به همین منظور پس از انتشار گزارش ایلنا تحت عنوان آب چاه‌های هلشی را به کشاورزان برگردانید و اعتراض مردم منطقه صبح امروز دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در معیت کشاوزران و مدیران مربوطه از این چاه‌ها بازدید و متعاقب آن دفتر دادستانی طی اطلاعیه از صدور دستور مقتضی در روزهای آینده خبر داد.

در اطلاعیه دادستانی آمده است:

باتوجه به اعتراضات شهروندان محترم ایوان بویژه کشاورزان منطقه در خصوص وضعیت چاه‌های مورد بهره‌برداری پالایشگاه گاز ایلام، دادستان به همراه مسئولان منابع آب شهرستان نماینده پالایشگاه و نمایندگان زارعین از محل بازدید و اظهارات تمامی اشخاص حاضر استماع که تصمیمات مقتضی در آینده نزدیک در این باره اتخاذ خواهد شد.

انقلاب دادستان عمومی و انقلاب گاز دادستان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر