کد خبر: 908265 A

در ستاد مقابله با کرونای استان مطرح شد؛

هیچ یک از شهر‌های استان همدان هم اکنون در وضعیت سفید نیستند و این شهر‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش ایلنا، رئیس ستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونای استان همدان امروز در این ستاد گفت: هیچک از شهر‌های استان همدان هم اکنون برخوردار از وضعیت سفید نیستند و این شهر‌ها در وضعیت زرد قرار گرفتند.

بر اساس گزارش شاخص‌های اعلامی از سوی وزارات بهداشت و درمان که امروز با حضور رئیس جمهور به ستاد ملی کرونا ارائه شد، تاکنون ۱۳۲ شهر کشور از نظر گرونا کم خطر و اصطلاحا وضعیت سفید اعلام شدند.

شاهرخی افزود: بر اساس شاخص‌های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا چنانچه شهری بر اساس پروتکل‌های بهداشتی سفید اعلام شود برگزاری نماز جمعه و نماز‌های جماعت در آن بر اساس پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است و هم اکنون شرایط برگزاری نماز‌های جمعه وجماعات در مساجد و حسینیه‌های همدان و دیگر شهر‌های این استان مهیا نیست.

وی همچنین گفت: با وجود اینکه طبق گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و مقابله با کرونا در شرایط مطلوبی قرار دارد و بیش از ۸۳ درصد از مردم استان پروتکل‌های بهداشتی را بخوبی رعایت کردند، اما شرایط سخت گیرانه ومراقبت‌های بهداشتی با جدیت روز اول برای رسیدن به وضعیت سفید در استان کماکان ادامه خواهد داشت.

استان همدان دانشگاه علوم پزشکی استان رئیس جمهور شاخص همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر