کد خبر: 907965 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

معلم منطقه عشایری قصرقند با اشاره به اینکه دانش آموزان روستاهای این منطقه به اینترنت و تلفن همراه دسترسی ندارند، گفت: نه تنها این روستا بلکه بسیاری از دانش آموزان روستاهای منطقه با این مشکل روبه رو هستند و ناگزیر به برگزاری کلاس‌های حضوری هستیم.

صادق باشنده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: کلاس‌های حضوری برای دانش آموزانی برگزار می‌شود که از شرایط مالی مناسب و دسترسی به اینترنت برای شرکت در کلاس های مجازی محرومند.

وی افزود: علاوه بر روستای "بارگ" بسیاری از روستاهای عشایری شهرستان قصرقند به دلیل عدم دسترسی به اینترنت امکان شرکت دانش آموزان در کلاس‌های مجازی غیرممکن است و اگر همکاری معلمان این مناطق نباشد این دانش آموزان از تحصیل باز می مانند.

باشنده ادامه داد: بعضی از دانش آموزان روستاهای حوزه کاجو و لاشارکاهی به دلیل مشکلات موجود از تحصیل باز مانده‌اند ولی در بسیاری از روستاها معلمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس درس حضور پیدا کرده و نهایت تلاش‌شان را به کار می‌گیرند تا دانش آموزان از تحصیل باز نمانند.

کلاس درس

باشنده با اشاره به برپایی کلاس‌های حضوری در ایام تعطیلی مدارس به علت شیوع کرونا ادامه داد: این کلاس‌ها حضور 10 دانش آموز و با رضایت اولیا در مدرسه احمد خمینی "روستای بارگ" برگزار می‌شود و به خصوص برای دانش‌آموزان پایه اول و دوم از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که نباید امر آموزش به آنها متوقف شود.

این معلم منطقه عشایری اضافه کرد: روزانه 80 کیلومتر مسیر روستایی ناهموار را با خودروی شخصی برای حضور در کلاس درس طی می‌کنم و خوشحالم که در این شرایط سخت می‌توانم در 5 پایه تحصیلی به آموزش شاگردانم کمک کنم.

باشنده عنوان کرد: اکثر خانواده های روستاهای منطقه در وضعیت مالی پایینی قرار دارند و درآمد آنها بیشتر از طریق حصیر بافی است و طی سال‌های گذشته دانش آموزان زیادی به دلیل همین شرایط مالی نامناسب ترک تحصیل کردند.

وی ادامه داد: وقتی وزات آموزش و پرورش اعلام کرد کلاس‌ها باید از طریق فضای مجازی برگزار شود بسیاری از والدین نگران شدند چرا که نه تلفن همراه و نه دسترسی به اینترنت داشتند و همین باعث شد که  کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم.

باشنده در پایان گفت: خدا را شکر تاکنون اهالی این مناطق به بیماری کرونا دچار نشده اند و امیدوارم با رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم این بیماری هر چه زودتر در کشور ریشه کن شود و همه چیز به شرایط عادی برگردد.

استان سیستان و بلوچستان اینترنت دانش آموزان مدرسه روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر