کد خبر: 907698 A

فرمانده انتظامی ساوه از دستگیری قاتل فراری که در چند روز گذشته دوستش را در استان همدان به قتل رسانده بود، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ عیسی آبادی گفت: در پی وقوع قتلی در دهم اردیبهشت ماه سال جاری در استان همدان و فرار قاتل، اقدامات فراگیر پلیس برای دستگیری این مجرم متواری در سطح کشور آغازشده بود.

وی افزود: به همین منظور نیز مأموران انتظامی شهرستان ساوه نیز از چند روز گذشته طرح های کنترلی و مراقبتی خود از جمله نظارت بر تردد خودروهای عبوری در سطح محورهای مواصلاتی استان را برای دستگیری قاتل در دستورکار قرار دادند تا اینکه روز گذشته در هنگام اجرای طرح، مأموران به یک دستگاه خودروی سواری با 2 سرنشین مرد مشکوک شده و اقدام به توقف خودرو و بررسی آن کردند.

فرمانده انتظامی ساوه ادامه داد: با انجام بررسی‌های پلیسی و استعلامات صورت گرفته، در نهایت مشخص شد که خودروی توقیفی دارای سابقه سرقت بوده و مالک آن نیز به قتل رسیده است.

سرهنگ عیسی آبادی یادآور شد: با انتقال خودروی سرقتی به پارکینگ و انتقال متهمان به پلیس اگاهی شهرستان ساوه، بازجویی های فنی از آنان آغاز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: با اتمام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی، سرانجام یکی از متهمان که مشخصات او با مشخصات اعلام شده از فرد قاتل متواری مشابهت داشت، لب به اعتراف گشود و بیان داشت که با مالک خودرو از یک سال پیش دوست شده و با یکدیگر به دنبال اشیاء زیر خاکی و عتیقه بوده‌اند که در روز وقوع حادثه با وی به علت برخی اختلافات درگیر شده و با دو عدد بلوک سیمانی و ضربه به سرش وی را به قتل رسانده و سپس از محل متواری شده است.

سرهنگ عیسی آبادی در پایان با اشاره به معرفی متهم دستگیر شده به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی افزود: نیروی انتظامی حافظ جان، مال و نظم و آرامش مردم است و همه توان و تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار می‌گیرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک موضوع را بلافاصله از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

استان همدان سرقت قتل محورهای مواصلاتی استان نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر