کد خبر: 907374 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کارون با اشاره به اینکه تا ظهر امروز مشکل فاضلاب منطقه چمران کارون برطرف می شود، گفت: تجهزات و امکاناتی که در اداره آب و فاضلاب کارون وجود دارد متناسب با مشکلات موجود نیست.

سعید دشتی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت جمع شدن فاضلاب در سطح خیابان‌های کوی چمران شهرستان کارون، اظهار داشت: کارکنان اداره آب و فاضلاب این شهرستان تا نیمه‌های شب گذشته برای جمع آوری آبهای سطحی تلاش کردند ولی به دلیل عمق زیاد لوله های فاضلاب نیاز به دستگاه‌های مکانیکی پیشرفته داشت که با هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز استان امیدواریم تا ظهر امروز این مشکل برطرف شود.

وی افزود: کوی چمران شهرستان کارون از طرح جامع فاضلاب برخوردار است ولی به دلیل عدم تامین اعتبار تنها جزیی از آن اجرا شد و در مابقی کانال های فاضلاب به شکل جوی های روباز هستند که به دلیل وجود بازارچه منطقه، پسماندها و زباله به داخل جوی ها منتقل می‌شوند.

دشتی زاده ادامه داد: علیرغم پیگیری‌ها و مکاتبات متعددی که با این اداره داشته‌ایم تاکنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از پسماندهای بازارچه به داخل شبکه فاضلاب صورت نگرفته است و این موضوع باعث مشکلاتی از جمله گرفتگی خطوط لوله‌های فاضلاب و جمع شدن آب در سطح خیابان های شهرستان کارون شده است.

دشتی زاده ادامه داد: برطرف شدن مشکل انسداد لوله‌های فاضلاب و جمع آوری آب از سطح خیابان ها مقطعی است. ضمن اینکه آسیب های زیادی به شبکه های فاضلاب به دلیل رسوب گذاری زباله ها وارد شده که این امر باعث فشار و از کار افتادن دستگاه‌های پمپاژ در ایستگاه‌ها شده است.

وی اضافه کرد: تجهزات و امکاناتی که در اداره آب و فاضلاب کارون وجود دارد متناسب با مشکلات موجود نیست و به نوعی اداره آب و فاضلاب این شهرستان از خود استقلالی ندارد و تمامی امکانات و منابع مالی‌اش از مرکز تامین می شود.

دشتی زاده تصریح کرد: زیر ساخت های شهرستان کارون"کوت عبدالله" به شکلی است که به دلیل ساخت و سازهای بی رویه و غیر اصولی متاسفانه اصول فنی و شهرسازی در آن رعایت نشده به همین دلیل هنگام بارندگی های شدید تمام آب باران در سطح خیابان باقی می ماند و در سیلاب آذر ماه سال 98 شاهد مشکل آبگرفتگی منازل بسیاری در این مناطق بودیم.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کارون ادامه داد: شهرستان کارون تا 7 سال گذشته وضعیت روستایی داشت و به تازگی تبدیل به شهر شده و این می طلبد که زیر ساخت‌های توسعه شهری متناسب با نوع مشکلات منطقه هر چه سریع تر در آن لحاظ شود.

آب و فاضلاب زباله شهرداری شهرستان کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر