کد خبر: 907281 A

ایلنا از تلاش معلمان مشهدی در روزهای کرونایی گزارش می دهد؛

یک معلم فداکار مشهدی گفت: با راه‌اندازی سامانه شاد، نیاز یکی از دانش‌آموزانم به گوشی هوشمند به یک ضرورت تبدیل شد و از آن‌جا که خانواده او توان مالی تهیه گوشی نداشته من اقدام به خرید یک گوشی هوشمند کردم تا این دانش‌آموز از تحصیل جا نماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، ویروس کرونا به واسطه سرعت سرایتی که دارد کلاس‌های درس را از دنیای واقعی به دنیای مجازی کشانده و باعث شده معلمان بخصوص بانوان معلم در کنار تمامی مشغله‌های زندگی در دوران قرنطینگی خانگی،  روشنگر روزهای تاریک کرونایی شوند.

چه فرزند دانش آموز داشته باشید چه نداشته باشید حتما این روزها در فضای مجازی تدریس هایی را دیده اید که از خانه معلم به خانه دانش آموز ارسال می شود تا این فراغت کرونایی دانش آموز را وارد دنیای پینوکیویی نکند و از درس و تحصیل غافل نماند.

این روزها به علت شیوع بیماری کرونا، تعداد زیادی از اصناف و مدارس در استان تعطیل شده، استفاده از ابزارهای رسانه‌ای و دنیای دیجیتال پررنگ‌تر شده است، به طوری که آموزش‌های دانش‌آموزان به شکل مجازی دنبال می‌شود. 

اما در این میان هستند دانش‌آموزانی که امکان استفاده از آموزش مجازی را ندارند و این موضوع نشان از ناعدالتی در بحث آموزش است.

قصه فداکاری معلمان پایانی ندارد؛ انگار کار معلمی با از خودگذشتگی و فداکاری گره خورده است و این قصه امروز و دیروز نیست. سال‌های سال است که معلمان نشان داده‌اند که معلمی فراتر از یک شغل است و کارشان فقط به یک کلاس درس ختم نمی‌شود.

محبوبه میامی یکی از این معلمان مهربان و خلاق و ایثارگر مشهدی است،او در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: یکی از   دانش‌آموزانم گوشی هوشمند نداشت  و در نتیجه اطلاع‌رسانی را با او از طریق تماس   تلفنی انجام می‌دادم.

محبوبه میامی افزود: این دانش آموز بعد از مدتی با شماره یکی از بستگان خود وارد گروه شد اما فامیل او  پس از مدتی    از گروه خارج شد و دسترسی این دانش‌آموز با گروه اطلاع رسانی قطع شد و به این دلیل بیشتر تکالیف او را در مدرسه به همراه هم انجام می‌دادیم. اما از آنجا که خانواده او توان مالی تهیه گوشی نداشت  اقدام به خرید یک گوشی هوشمند کردم تا این دانش‌آموز از تحصیل جا نماند.

میامی با اشاره به سختی‌های آموزش مجازی به دانش‌آموزان پایه اول بیان کرد: با توجه به اینکه این دانش‌آموزان برای آموزش نیاز به خلاقیت و شادی داشته تا بتوان آن‌ها را ساعت‌ها پای آموزش نشاند؛ به همین دلیل من هنگام تدریس در خانه با حضور در محیط‌های شاد و متفاوت و ایجاد تهیه ویدیو آموزشی تلاش در آموزش بهتر داشتم.البته این کاری است که این روزها بسیاری از معلمان دلسوز این سرزمین برای دانش آموزان انجام می دهند.

وی در پایان گفت: شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده ها را دچار چالش اقتصادی کرده است و اولویت و دغدغه اصلی خانواده‌ها، بحث معیشت شده است، لذا معلمان نه تنها به کار آموزش دانش آموزان در فضای مجازی و سایر روش‌های غیرحضوری مشغول هستند بلکه پا به پای محرومان و نیازمندان جامعه نسبت به رفع محرومیت و فقر کمر همت بسته‌اند و با تهیه بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی برای خانواده های اولیاء دانش آموزان بی بضاعت، تلاش در کاستن غمی از غم‌های نیازمندان کرده‌اند.

گزارش:عاطفه خوافیان

دانش آموز دانش آموزان گوشی هوشمند مشهد معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر