کد خبر: 906974 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، از حمایت ویژه استاندار قم برای ارتقا شأن و منزلت کارگران ساختمانی استان قم خبر داد و گفت: استاندار قم تأکید کرده است که تا اواسط خردادماه همین امسال باید زمین ویژه ساختمان ساماندهی کارگران ساختمانی جانمایی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، مصطفی کاویانی، همزمان با فرارسیدن روز جهانی کارگر، با حضور در خانه کارگر استان قم برای تبریک این روز و دیدار با برخی از فعالان کارگری این استان، اظهار داشت: در جلسه اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا، که آقای دکتر سرمست استاندار قم هم حضور داشتند مقرر شد که  اجاره یک سال مرکز انجمن کارگران ساختمانی استان قم را شهرداری قم پرداخت کند و علاوه بر آن زمینی برای ساماندهی کارگران ساختمانی اختصاص یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با تأکید بر حفظ کرامت کارگران ساختمانی گفت: با ساماندهی کارگران ساختمانی عملاً تا یکی دو سال آینده دیگر کارگری در سطح خیابان نخواهیم داشت و همه کارگران ساختمانی شناسنامه دار خواهند شد.

کاویانی با بیان این که با طراحی نرم‌افزاری برای ساماندهی این کارگران امیدواریم دیگر هیچ کارگری بر سر چهارراه‌ها نایستد،گفت: نخستین باری است که استانداری از ساماندهی کارگران ساختمانی حمایت می‌کند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم با تأکید بر این که شناسنامه‌دار کردن و ساماندهی کارگران ساختمانی ازنظر امنیتی هم به صلاح استان بوده و باید این کار انجام شود، گفت: اختصاص ساختمانی برای ساماندهی کارگران ساختمانی مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا است، و البته اگر ساختمان دیگری نیز برای کاریابی کارگران ساختمانی ایجاد شود بسیار مطلوب است اما فعلاً  باید به همین زمین بسنده کنیم.

کاویانی در پایان از انسجام کارگران استان قم در پیگیری مطالبات شان قدردانی کرد و گفت: استاندار قم هم برای ارتقا و منزلت کارگران ساختمانی استان، پیگیر جانمایی زمین و همچنین ساخت سریع مرکز ساماندهی کارگران ساختمانی است.

استان قم کارگران قم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم کارگران ساختمانی قم خانه کارگر قم ساماندهی کارگران ساختمانی در قم مصطفی کاویانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر