کد خبر: 906942 A

با اهدا لوح تقدیر به فعال‌کارگری صورت گرفت؛

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم، همزمان با روز جهانی کارگر با حضور در ساختمان کانون کارگران ساختمانی استان قم، از کارگران تجلیل کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قم، دکتر داوود علیمحمدی مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم، همزمان با فرارسیدن روز جهانی کارگر، با حضور در محل ساختمان خانه کارگر استان قم، با جمعی از کارگران دیدار کرد و در پایان هم لوح تقدیری که در پاسداشت مقام کارگر نوشته شده بود را به اکبر شوکت بعنوان یکی از نمایندگان جامعه کارگری قم تقدیم کرد.

دکتر علیمحمدی در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی کارگر به همه کارگران و به ویژه کارگران استان قم، و با بیان این که کارگران مهمترین شرکای سازمان تأمین اجتماعی و اعضای آن هستند، اظهار داشت: هزینه سال ۹۸ سازمان تأمین اجتماعی قم در زمینه درمان حدود ۴۳۶ میلیارد تومان بود، که بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان از این هزینه در درمان مستقیم و مابقی هزینه‌ها مربوط به بخش درمان غیرمستقیم صرف شد.

معاون درمان تأمین اجتماعی استان قم با بیان جایگاه و اهمیت جامعه کارگری در سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: در سازمان تأمین اجتماعی کارگران در حال گرفتن خدمت از این سازمان هستند و کمتر پیش می‌آید که از اقشار دیگر جامعه مراجعه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم درمان غیرمستقیم در استان مربوط به بخش بیماران بستری در بیمارستان‌های دانشگاهی بوده است، گفت: درواقع ۹۰ درصد هزینه‌ها مربوط به بیمارستان‌های دولتی بود که از سوی تأمین اجتماعی پرداخت می‌شد.

علیمحمدی با بیان اینکه از مبلغ ۴۳۶ میلیارد تومان هیچ هزینه‌ای برای بیماران کرونایی صرف نشد، تأکید کرد: از اواسط فروردین‌ماه که بیمارستان امام رضا(ع) از بیماران کرونایی خالی شد، در این مدت همه تلاش ما این بوده که بهترین خدمت را به این بیماران داشته باشیم.

وی فشار روانی واردشده در مدت شیوع بیماری کرونا در کشور را بسیار بالا دانست و تأکید کرد: در این مدت، تمام تلاش خود را در بیمارستان امام رضا(ع) برای بهبود بیماران کرونایی انجام دادیم.

معاون درمان تأمین اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: ما مسئولان امانت‌دار گروه‌های کارگری هستیم و باید فارغ از سیاسی بازی‌ها  در خدمت کارگران باشیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تاریخچه نامگذاری روز جهانی کارگر، گفت: روز کارگر روزی است که کارگران در آمریکا، در سال ۱۸۸۶ اعتصاب کردند و به دلیل متفاوت بودن ساعت کاری آن‌ها در مناطق مختلف دست به اعتراض زدند و به دنبال پایین آوردن ساعت کاری خود به هشت ساعت بودند؛ در این اعتراضات کارگری چند نفر کشته و زخمی می‌شوند و از آن زمان روز کارگر یک روز بسیار مهم در امریکا و کشورهای اروپایی بوده و از آن سال این روز در این کشورها گرامی داشته می‌شود.

در این مراسم که مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت، اکبر شوکت و عباس شیری دو تن از اعضای خانه کارگر قم نیز، بخشی از دغدغه های جامعه کارگری را مطرح کردند.

استان قم کارگران قم اکبر شوکت داوود علیمحمدی درمان تأمین اجتماعی قم روز کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر