کد خبر: 904792 A

بالایی در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از وارد شدن خسارت ۲۵۰ میلیارد تومانی بر اثر بارش‌های فروردین و اردیبهشت سال جاری در این استان خبر داد.

جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره میزان خسارت‌ بارندگی‌های اخیر در استان کرمانشاه گفت: ۲۵۰ میلیارد تومانی براثر بارش‌های ۲۱ فروردین و چهارم اردیبهشت به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شد و جبران خسارت حوادث طبیعی برای کشاورزان بسیار سخت و در اکثر موارد غیرممکن شده است.

وی افزود: سه عامل دیم بودن زمین‌های کشاورزی، کوچک بودن قطعات اراضی و ضعف فرهنگ بیمه ضرورت حمایت دولت از خسارت‌دیدگان را اجتناب‌ناپذیر کرده است.

بالایی با اشاره به خسارت باد و تگرگ چهارم اردیبهشت، میزان خسارت اولیه را ۳۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: در این بارش ۳۷۶ هکتار از باغ‌ها بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و ۱۲ هزار و ۸۰۶ هکتار مزارع کشاورزی بین ۱۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند و ۲۰ راس دام سبک تلف شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه آبی کردن اراضی و یکپارچه‌سازی آن در کوتاه مدت ممکن نیست، گفت: تنها راه افزایش تاب‌آوری و جبران خسارت حوادث توجه جدی به فرهنگ بیمه است و امیدوارم با توجه به تجارب تلخ و تکراری حادثه‌خیز بودن استان در سال آتی شاهد افزایش ضریب نرخ بیمه در همه بخش‌ها به ویژه محصولات زراعی و باغی و دام باشیم.

بخش کشاورزی دولت زمین کشاورزی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر