کد خبر: 904315 A

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: یک هزار و ۷۰۰ طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۵۰۰ نفر دانش آموخته شده و به سطوح بالاتر راه یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام رضا کاظم‌لو روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین به وجود ۶ مرکز آموزشی مختص بانوان در استان قزوین اشاره کرد و گفت: پنج مرکز در سطح کارشناسی و یک مرکز در سطح آموزش عالی با ۱۲ رشته تحصیلی مانند تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و کلام با گرایش امامت دانشجو می‌پذیرد.

حجت الاسلام کاظم‌لو تاکید کرد: علاوه بر اینکه قرار شده در سال جاری رشته روانشناسی (مشاوره) نیز به دروس تحصیلی حوزه افزوده شود، بر روزآمدی دروس و کاربردی بودن آنها به عنوان یکی از شاخص‌های حوزه‌های علمیه خواهران تاکید شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان قزوین با بیان اینکه در همه شهرستان‌ها مرکز پذیرش حوزه خواهران وجود دارد، بیان داشت: ویژگی خاص پذیرش در سال جاری این است که مرکز آبیک قرار شده از پایه سیکل نیز دانش آموز جذب کند و حداکثر سن تعیین شده برای ثبت‌نام ۱۷ سال است.

وی به وجود ۱۰۰ استاد بومی در حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و گفت: سطح علمی حوزه خواهران به قدری بالاست که هم اکنون بخش دانش‌آموختگان آن در آموزش و پرورش، موسسات قرآنی، بخش فرهنگی کمیته امداد، شورای حل اختلاف و صدا و سیما مشغول به کار هستند.

این مسئول گفت: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان قزوین در سطح سیکل، دیپلم، کارشناسی و تحصیلات عالی با ظرفیت ۳۰۰ نفر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.

وی افزود: علاقه‌مندان به تحصیل در مدارس و حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند از طریق تارنمای حوزه به آدرس www.whc.ir یا تماس تلفنی و حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی مراحل ثبت نام را پیگیری کنند.

حجت الاسلام کاظم‌لو در خصوص امکان سخنرانی خواهران حوزوی در نماز جمعه، گفت: اگر امامان جمعه صلاح بدانند، اساتید و مسؤولان حوزه علمیه خواهران آمادگی دارند که در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه برخی موضوعات اجتماعی و سیاسی روز را مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خواهران در کنار نیروهای جهادی و کادر درمان و پزشکی کشور برای تامین ماسک و اقلام بهداشتی فعال بود و توانست در این مدت خدمات شایانی ارایه کند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران قزوین، پرتاب ماهواره نور از سوی سپاه پاسداران و کمک مومنانه مردم در طرح مواسات را برگ زرین دیگری در دفتر نظام جمهوری اسلامی دانست و آن را موجب اقتدار و عظمت کشور عنوان کرد.

استان قزوین اشتغال تسهیلات بانکی سرمایه کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر