کد خبر: 904075 A

نماینده مجلس تبریز ،اسکو و آذرشهر:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا در ایران صنعت گردشگری جزو نخستین بخش هایی است که آسیب دید، گفت: حمایت از گردشگری اولویت ما در دوران پساکرونا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مسعود پزشکیان در با دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در تبریز با وی، تاکید کرد: پیگیری وضعیت و حمایت از فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی نیز در اولویت کاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.  

وی همچنین با پیگیری وضعیت فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی، افزود: تقویت و حمایت از این حوزه گردشگری مورد توجه مجلس شورای اسلامی و دولت در دوران پسا کرونا است.

پزشکیان ادامه داد: فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از جمله فعالان این عرصه هستند که از نخستین روزهای این بحران، برای مقابله با این ویروس تلاش خود را آغاز کردند، بر این اساس با هدف بررسی دقیق‌تر وضعیت کنونی فعالان گردشگری و صنایع دستی، با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان در روزهای آینده با مسئولان انجمن های صنفی و حرفه ای دیدار و گفت و گو خواهم کرد.

                                                        خسارت میلیاردی گردشگری استان به علت شیوع کرونا 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار حجم خسارات وارده به حوزه گردشگری استان را نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه آغاز شرایط بحرانی کرونا با آغاز تعطیلات نوروزی و اوج سفرها همزمان شد بر این اساس فعالان این حوزه نظیر آژانس‌های مسافرتی، هتل‌داران و راهنمایان گردشگری، واحدهای پذیرایی و فعالان صنایع دستی با شرایط سخت اقتصادی روبرو شده اند.

احمد حمزه زاده به وضعیت فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی استان به دنبال بحران کرونا اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی دارای یکهزار واحد فعال در حوزه گردشگری و ۱۳ هزار هنرمند فعال صنایع دستی دارای پروانه فعالیت رسمی است که متاسفانه در شرایط بحرانی کنونی، با حجم بزرگی از خسارات و زیان های اقتصادی روبرو هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در ادامه رسیدگی و بررسی وضعیت فعالان گردشگری و صنایع دستی استان در مجلس شورای اسلامی را خواستار شد و اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان در تلاش است تا با تعامل مستمر خود تسهیلات حمایتی ویژه ای را برای فعالان این عرصه فراهم کند، بر این اساس حمایت مجلس شورای اسلامی نیز بسیار راهگشا و موثر خواهد بود تا با فراهم‌سازی یارانه‌ای مکمل و اختصاص وام های کم بهره درصدد جبران وضع بحرانی در گردشگری برآییم.

 

ایران رئیس مجلس شورای اسلامی گردشگری مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر