کد خبر: 903975 A

دبیر اجرایی خانه کارگر استان در گفت وگو با ایلنا :

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اگر دولت از واحد های تولیدی این استان حمایت نکند بازهم شاهد تعدیل نیرو از سوی آنها خواهیم بود، گفت: وضعیت کارگران روزمزد استان بسیار بحرانی است و به نان شب محتاجند.

سعید مصطفی‌نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت کارگران در استان آذربایجان غربی، اظهار داشت: در این استان نیز مانند سایر استان‌های کشور طی ماه‌های اخیر با توجه به بیماری کرونا در اکثر واحدهای تولیدی به دلیل اجماع کارگران و عدم فروش کالا با تعدیل نیروی کارگری مواجه بودیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان غربی در ادامه افزود: اگر دولت واحدهای تولیدی این استان را حمایت نکند بدون شک در آینده نه چندان دور باز هم شاهد تعدیل نیروهای واحدهای صنعتی و تولیدی و این باز بیشتر از گذشته شاهد خواهیم بود چرا که فاز دوم کرونا را هم در حال سپری کردن هستیم.

مصطفی نژاد گفت: مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان به طور جد پیگیر است که واحدهای تولیدی به دلیل بیماری کرونا تعطیل نشود که منجر به تعدیل نیروهای کارگری نشود.

وی عنوان کرد: نوزدهم فرورین ماه امسال در پتروشیمی مهاباد 37 نفر از کارگران این بخش دچار بیماری کرونا شدند که با گذراندن دوران قرنطینه مجددا به کار خود بازگشتند.

وی به وضعیت بغرنج کارگران روز مزد در استان آذربایجان غربی اشاره کرد، افزود: این کارگران دست‌شان را رو به آسمان دراز کرده و منتظرند شاید از آسمان برایشان کمکی برسد چرا که در شرایط بسیار بحرانی به سر می برند و به نان شب محتاج هستند و تاکنون هیچ گونه کمک معیشتی به این قشر مظلوم از سوی نهادهای دولتی نشده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان غربی تصریح کرد: کارگران به اندازه کافی مشکل دارند لطفا مسئولان با وعده‌هایی که عملی نمی‌کنند آنها را الکی سرنگردانند. چون تاکنون از بسته حمایتی‌شان برای کمک به کارگران نیازمند این استان خبری نشده است.

مصطفی نژاد اضافه کرد: چطور می شود تورم بالای 40 درصد باشد ولی دستمزد 21 درصد واقعا زنده مانده و زندگی کردن قشر کارگر معجزه است. سال 98 تعیین دستمزد بهتر بود ولی 99 واقعا در حق کارگران اجحاف شد.

وی گفت: نمایندگان کارگران برای افزایش دستمزد کارگران کناره نخواهیم گرفت و تا دیوان عدالت اداری این موضوع را پی گیری خواهیم کرد. دولت و نمایندگان کارفرمایان باز هم می‌توانند با نمایندگان کارگری پای میز مذاکره بنشینند و این موضوع را حل کنند و ما از نمایندگان کارگری بی نهایت سپاسگزاریم که پای قرارداد را امضا نکردند.

پتروشیمی تورم دستمزد کارگران کارگران اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر