کد خبر: 903328 A

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از مسدود شدن مسیر دسترسی به کمپ کویری و دریاچه بیابان لوت(شهداد) خبر داد.

به گزارش ایلنا، فریدون فعالی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر به زیرساخت‌های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: مسیر کمپ کویری و دریاچه لوت(شهداد) به دلیل این بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

وی با بیان اینکه مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسیر مستقیم جایگزین ندارد، افزود: از مردم درخواست می شود به دلیل عدم ایمنی لازم از توقف و تردد در مسیرهای مذکور جلوگیری کنند.

فعالی تصریح کرد: تعدادی از بناهای بخش شهداد همچون کاروانسرای شفیع آباد و کاروانسرای ده سیف نیز دچار آسیب های جزیی شدهاند و نمای این بناهای نیاز به مرمت دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه منطقه شهداد دارای ۳۴ اقامتگاه بوم گردی است که بیشتر آنها با مصالح بومی راه اندازی شده اند، تصریح کرد: بارندگی های اخیر به این اقامتگاه ها خسارت وارد کرده است که باید مورد بهسازی قرار گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطر نشان کرد: بخش شهداد دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که هر گردشگری را به سوی خود سوق می‌دهد و امیدواریم پس از مهار ویروس کرونا میزبان گردشگران و علاقمندان به منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در شهداد باشیم.

استان کرمان جاذبه های گردشگری گردشگری گردشگری و صنایع دستی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر